Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vabalninkas: su nacionaliniais apdovanojimais, tačiau be dantų

Pavasariniai saulės zuikučiai ne visiems kelia šypseną. Kai kas tiesiog negali šypsotis ir dėl to, kad norisi verkti dėl skaudančių ar skylėtų dantukų. O ypatingų bėdų dėl to turi vabalninkiečiai, praėjusią savaitę tikinę, kad bėdos kyla dėl Vabalninko ambulatorijos.

Nebeliko dantų gydytojo

„Negana to, kad pas mus dirba vienintelė šeimos gydytoja, kuriai susirgus jos niekas nekeičia, mes iš viso nebeturime dantų gydytojo. Ši bėda yra pati didžiausia“, - vienas per kitą pasakojo į redakciją skambinę žmonės.

Anot vabalninkiečių, didžiausia bėda, kai suskausta dantį vaikui, kurio tėvai gal ne visuomet gali patys vežti mažylį į Biržus ar Panevėžį. Ne visiems įkandama ir brangi privačių kabinetų paslauga.

Tą pačią dieną, kai skambėjo vabalninkiečių telefonai, redakcijoje kone raudojo tėvas, už mažamečio vaiko danties plombavimą ką tik sumokėjęs per šimtą eurų.

„Dirbo pas mus nuostabi gydytoja Nijolė Marcikonienė, neturėjome jokių problemų – kam reikėjo, visiems ji padėdavo. O dabar jos nebėra, kitas gydytojas neatvažiuoja, o mes bijome, kad ir geros, tačiau nebenaudojamos stomatologinės įrangos iš Vabalninko neišvežtų. Štai tada jau visai būtume užmiršti ir apleisti“, - kalbėjo moteris.

Kas nutiko, kad neseniai kultūros sostine skelbtas ir ką tik nacionalinį seniūnijų konkursą laimėjusios Vabalninko seniūnijos žmonėms gresia likti su apdovanojimais, tačiau be dantų.

Aparatūros neišveš, specialisto ieškos

Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas apie problemą žino. Vabalninkiečiai skambina ir jam, tačiau optimistiškų pažadų direktorius nežarsto.

Anot poliklinikos, kuriai priklauso ir Vabalninko ambulatorija, vadovas kalba apie specialistų stygių. Gydytoja odontologė N. Marcikonienė išvyko gyventi į Šiaulius. Į Biržų polikliniką ji kol kas atvyksta du kartus per savaitę. Ilgainiui gydytoja ketina iš viso atsakyti darbo ir Biržuose.

Naujų specialistų rasti sunku – juos darbu aprūpina kone dvigubai didesnius atlyginimus mokėti galinčios privačios klinikos.

„Manau, kad Vabalninke odontologas bus, kai grįš į darbą vaiko auginimo atostogose esanti gydytoja. Liepos mėnesį bandysime ieškoti jaunų specialistų. Iš Vabalninko ambulatorijos stomatologinės įrangos niekas neišveš, gydytojas bus. Tai yra tik laiko klausimas“, - pirmadienį sakė poliklinikos direktorius.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video