Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Rupšys: karai buvo ir bus, todėl Europai reikia ruoštis

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys mano, kad būtina suvokti, jog karai buvo ir bus, todėl jiems būtina ruoštis. Jo teigimu, tiek Lietuva, tiek ir visa Europa ilga laiką darė klaidą realiai neįvertindama Rusijos keliamos grėsmės ir nesirengdama galimam konfliktui.

„Ką išmokė karas Ukrainoje – kad visuomenė kaip ir visada, kaip ir prieš Pirmą pasaulinį karą, kaip ir po jo iki kokių 1935 metų nenorėjo pripažinti realybės ir manė, kad negali būti karų. Kad Europoje tokie nuostoliai – milijonai žmonių žuvusių, pramonė išdarkyta, valstybės žlugusios, todėl galvojo, kad to negali būti. Deja, taip jau yra pasaulis surėdytas, kad pasauliniai karai buvo yra ir dar bus, tame tarpe ir Europoje“, – „Žinių radijui“ teigė V. Rupšys.

„Mes netinkamai žiūrėjome į tą pasirengimą tokios apimties konfliktui. (...) Ne, mes net ir pagal NATO sutarties 3 str. turime patys turėti savo pajėgumą, mes patys turime užtikrinti. Mes esame viena iš 30 valstybių, NATO sudėtinė dalis visoje toje karinio pajėgumo mozaikoje. Nebuvo skiriama tiek dėmesio, kad reikia atstatyti resursus, amuniciją, kad reikia vystyti ginklavimą“, – sakė jis.

V. Rupšys akcentuoja, kad dėl to, jog iki karo Ukrainoje Rusijos grėsmė nebuvo tinkamai įvertinta, iššūkių kelia ir tai, jog karinė pramonė taip pat negali pakankamai greitai persiorientuoti į dabartinę realybę.

„Nes Rusija ginklavosi, rengėsi karui, o kažkas nenorėjo blaiviai žiūrėti į tai. O dabar, aš manau, kad turbūt ir karinė pramonė, ir taip greitai negali persiorientuoti į tą gamybą karinę“, – pabrėžė V. Rupšys.

„Antras dalykas, ko gero, reikia atvirai pasakyti, kad karinės praminės atstovai, biznio atstovai, jie irgi truputį yra pasimetę, nes nežino, kas bus toliau. Gal kažkam vėl pasirodys, kad viskas – po šito karo nebebus karų. Ir ką toliau daryti su ta gamyba?“ , – pridūrė kariuomenės vadas.

Rekomenduojami video