Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užtvėrė paskutinį keliuką į Latviją

Karantino metu draudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvą, o mūsų šalies piliečiams išvykti iš Lietuvos, išskyrus išimtinius atvejus.

Ši situacija itin aktuali Lietuvos – Latvijos pasienyje, kur susimaišę giminės, daug lietuvių dirba Latvijoje, ir atvirkščiai.

Viena iš tokių problemų – Lielmėmelės kaime. Čia ant Nemunėlio upės kranto yra įsikūręs pensionatas, kuriame dirba keli Lietuvoje gyvenantys mūsų kraštiečiai.

Į kitą upės krantą lietuvaičiai persikeldavo per Nemunėlį sukaltu mediniu tilteliu. Iki tos vietos Latvijoje dirbantys žmonės atvažiuodavo automobiliais.

Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius savivaldybės administracijos direktoriaus Vido Eiduko prašymu uždėjo įspėjamuosius ženklus. Jais nurodyta, kad karantino metu praėjimo nėra.

Pasak G. Kubiliaus, šiuo metu jokio kito kelio iš Lietuvos į Latviją nėra, tik Pasvalio rajone esantis Saločių – Grenstalės postas.

„Šiaurės rytai“ susisiekė su Nemunėlio Radviliškyje gyvenančiu Imantu, kurio darbovietė – minėtas pensionatas Lielmėmelėje.

Vyras sakė žinantis, kad į Latviją jis gali įvažiuoti tik per Saločius. Jis paskaičiavęs, kad tam, jog oficialiai kirstų Lietuvos – Latvijos sieną ir nuvažiuotų į darbovietę, tektų sukarti 137 kilometrus. Tiek pat ir grįžtant į namus. Tad dirbti esant tokiai situacijai jam neapsimoka.

Imantas sakė skambinęs į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, klausęs, ar tokiu atveju jis gautų leidimą kirsti sieną ne specialiame punkte.

Tačiau suprato, kad išimčių bent jau kol kas nebus daroma.

Todėl artimiausiu metu jis eis kasmetinių atostogų. Priklausomai nuo to, kiek truks karantinas, gali tekti imti ir nemokamas atostogas.

„Netrūksta ir kitų problemų. Yra žmonių, gyvenančių Latvijoje, kurių tėvai Lietuvoje. Jiems sudėtinga susisiekti, padėti maistu ir vaistais“, - sakė Imantas.

Nors asmeniškai jam kilo problemų dėl valstybės priimtų apsaugos priemonių, Imantas įsitikinęs, kad šis žingsnis gerokai pavėluotas.

„Sienas jau reikėjo uždaryti prieš dvi savaites“, - mano Nemunėlio Radviliškio miestelio gyventojas.

Užtverti ir kiti praėjimai

Ir kitos Biržų rajono seniūnijos rūpinosi, kad pasienyje su Latvija būtų uždaryti visi keliukai. Tai tapo aktualu po to, kai uždarius Germaniškio postą atsirado ieškančių, kur galėtų aplinkiniais keliukais pervažiuoti Lietuvos – Latvijos sieną.

Pačeriaukštės seniūnijos darbuotojai pasirūpino, kad būtų pastatytas užkardas Jonelių – Brunavos kelyje. Ant kelio buvo uždėtos ir betoninės kliūtys. Taip pat prie jo parašyti užrašai, kad karantino metu praėjimo nėra.

„Judėjimas per sieną nėra uždraustas, jis yra apribotas. Šitos priemonės ne trukdo žmonių gyvenimą, bet gelbėja jų gyvybes“, - įsitikinęs Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas.

Papilio seniūnijos darbuotojai užvirino grandinę ant kelio iš Kvetkų į Pilskalnę (buvusius Veiverius). Jis taip pat buvo užverstas betono blokais.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video