Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užsidirbti nepavyko, nes įkliuvo pareigūnams

Tauragiškis Laurynas Auga į dėmėtą savo biografiją įsirašė dar vieną bylą. Švedijoje, Austrijoje, Belgijoje ir kitose šalyse anksčiau teistas vyras Tauragės apylinkės teisme teisiamas už vogto automobilio pervairavimą iš vienos šalies į kitą. Jis kaltinamas ir dėl viešoje vietoje sukeltų muštynių.

28-erių metų Laurynas Auga kaltinamas dėl didelės vertės nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Į teismo posėdį L.Augą atlydėjo policijos pareigūnai, nes Marijampolės apylinkės teismas jau yra pasiuntęs jį į belangę už analogišką nusikaltimą Lietuvoje.

– Teko pervairuoti vogtą automobilį,– vėliau posėdžio metu paaiškino kaltinamasis.

L.Auga teisme neslėpė žinojęs, tai yra supratęs, kad automobilis „Toyota RAV 4“, kurį jis 2015 metų gegužę pasižadėjo parvairuoti į Lietuvą iš Olandijos, buvo vogtas. Pasiūlymo užsidirbti jis teigė sulaukęs internetu. Atlygio už darbą negavęs, kadangi mašinos neparvairavęs ir su žmogumi, kuris pasiūlė nelegalų sandėrį, nebesusitikęs.

Kaltinamasis teismui aiškino, kad į Olandiją vyko savo lėšomis, tačiau kelionei į Lietuvą pinigų gavo. Anot L.Augos, automobilio užvedimo rakteliai buvo palikti ant mašinos ratų, o pinigai kurui – salone. Jam tereikėjo sėsti ir važiuoti į Lietuvą.

Į Olandiją tauragiškis važiavo su savo broliu, tačiau pastarojo byla atskirta, nes šiuo metu L.Augos brolis ieškomas. Pastarasis į Lietuvą važiavo kitu vogtu automobiliu „Toyota Prius“. „Toyota RAV 4“ automobilis įvertintas daugiau nei 23 tūkstančiais eurų, „Toyota Prius“ – beveik 7000 eurų.

L.Auga Lenkijos pareigūnams įkliuvo netoli Lietuvos sienos. Vyras teismui prisipažino nusikaltęs. L.Auga sutiko ir su jam pareikštu kaltinimu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – dėl to, kad Tauragėje, Stoties gatvėje, prie „Norfos“ prekybos centro, kilus konfliktui sumušė Romą K. Teisme L.Auga pasakojo, kad Romą K. drausmino, nes pastarasis būdamas neblaivus parduotuvėje triukšmavo, atskleidė, kad pats tuo metu buvo susinervinęs dėl asmeninių dalykų – buvo susipykęs su drauge, todėl taip ūmiai pasielgęs.

– Visiškai pripažįstu savo kaltę, prašau remtis mano ankstesniais parodymais, – L.Auga ketino atsisakyti duoti paaiškinimus teismui, tačiau apsigalvojo, kai jo gynėjas išaiškino procesines pasekmes.

Netrukus teismas jau sprendė, ar yra galimybė taikyti sutrumpintą įrodymų tyrimą. Nusprendus tokį tyrimą taikyti, atsirado galimybė bausmę, kuri bus skirta L.Augai, sumažinti trečdaliu.

– Užsienyje buvau teistas už greitus įsilaužimus ar kaip ten vadinasi tokios vagystės, į parduotuves, – sakė L.Auga, tačiau teismą jis tikino, kad tai jau praeitis ir už tai jis jau buvo nubaustas.

Teisėjo Egidijaus Mockaičio paklaustas apie darbą ir pajamas, tauragiškis neprisiminė, kur yra dirbęs legalų darbą.

Baigiamojoje kalboje kaltinamasis atsiprašė nukentėjusiojo dėl sumušimo ir tvirtino, kad gailisi dėl savo elgesio. Jis prašė, kad teismas jam skirtų kuo švelnesnę bausmę.

– Laiko neatsuksi, – pasisakymą baigė L.Auga.

Valstybinį kaltinimą palaikanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Irina Palauskienė už abu L.Augos įvykdytus nusikaltimus prašė jam skirti bendrą vienerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, sumažinus ją trečdaliu liktų vieneri metai ir du mėnesiai.

Nuosprendis bus skelbiamas kovo 15 dieną.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video