Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užsidegė grūdų džiovykla

Šeštadienio rytą Kėdainių miesto ir rajono ugniagesių pajėgos skubėjo į Runeikių kaimą, mat čia degė įmonei priklausantis grūdų sandėlis. Ugniagesiai sako, kad prasidėjus javapjūtei jie vis dažniau sulaukia pranešimų apie užsidegusią ražieną ar net javų lauko plotus. Šie gaisrai padaro didelių nuostolių, bet ne mažesni nuostoliai patiriami, kai užsidega grūdų džiovyklos ir sandėliai, kuriuose yra kaupiamas derlius.

Užsidegė ryte

10 val. 18 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Runeikių kaime dega grūdų džiovykla.

Papildomai informuota, kad džiovykloje sandėliuojami grūdai, o įmonės darbuotojai bando gesinti savo jėgomis.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Šėtos ir Pagirių ugniagesių komandos.

Darbo buvo daug

Į įvykio vietą pirmieji atvyko Pagirių miestelio ugniagesiai. Jiems atvykus įmonės darbuotojai gaisrą malšino patys.

„Atvykus ugniagesiams iš bokšto kilo dūmai. Įmonės darbuotojai išleidinėjo grūdus, o ugniagesiai juos gesino, aušino.

Gaisras lokalizuotas 13 valandą. Iš viso džiovykloje buvo sandėliuojama 120 tonų grūdų“, – „Rinkos aikštę“ informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo skyrius.

Įvykį tiria

Dėl ko kilo gaisras grūdų džiovykloje – aiškinasi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai.

Kaip teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Artūras Šalvaitis, tokie gaisrai kyla dėl įvairiausių priežasčių.

Juos gali sukelti ir žmogiškieji veiksniai, pavyzdžiui, neatsargus rūkymas, žemės ūkio technikos gedimai, techninės priežastys (elektros prietaisų, įrenginių gedimai, netvarkinga elektros instaliacija), savaiminis medžiagų užsidegimas (nereguliarus temperatūros matavimas), pažeidimai atliekant ugnies, suvirinimo darbus.

Būtinas saugumas

A. Šalvaičio teigimu, siekiant išvengti tokių gaisrų, žmonės, personalas turi saugiai elgtis, taip pat būtina periodiškai tikrinti žemės ūkio techniką (valyti degiąsias medžiagas, dulkes ir kt.), patariama remontuoti ar laikyti žemės ūkio techniką tik saugiu atstumu nuo sandėlių.

Specialistas taip pat ragina atkreipti dėmesį į visus grūdų saugyklose, sandėliuose eksploatuojamus elektros įrenginius ar prietaisus (naudoti juos, kaip nurodo gamintojas bei kaip reikalauja Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės), tikrinti, ar nėra pažeistų elektros instaliacijos laidų ar įrenginių.

Būtina reguliariai matuoti sandėliuojamų medžiagų temperatūrą, o atliekant ugnies ar suvirinimo darbus, laikytis jų reikalavimų.

Prieš pradedant sandėliuoti mineralines trąšas reikia išvalyti patalpas, kad jose neliktų kitų medžiagų (tepalo, durpių, šieno ir t. t.) likučių.

Rekomenduojami video