Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užkirto kelią apgavystėms parduotuvėse: pardavėjai nebegalės manipuliuoti nuolaidomis

Seimas žengė žingsnį, kad parduotuvėse prekėms taikomos nuolaidos nebetaptų lupikavimo įrankiu. Parlamentarai palaimino įstatymo pataisas, kurios įpareigos prekybininkus pranešti apie tai, kokia prekės kaina buvo visą mėnesį prieš pritaikant jai nuolaidą.

Seimas antradienį pritarė socialdemokratės Rasos Budbergytės inicijuotoms Civilinio kodekso pataisoms. Jose įtvirtinta, kad pardavėjas privalo suteikti pirkėjui informaciją apie daiktams taikomą nuolaidą, o bet kuriame pranešime apie turi būti nurodoma ankstesnė daikto kaina, kurią pardavėjas taikė bent mėnesį prieš nuolaidą. Tais atvejais, kai kaina mažinama nuosekliai, ankstesne kaina yra laikoma kaina, buvusi iki pirmojo jos sumažinimo.

Anot R. Budbergytės, šias pataisas paskatino tai, kad prievolė suteikti informaciją apie prekių nuolaidas iki šiol nebuvo reglamentuota teisiškai. „Pardavėjai, prieš paskelbdami apie prekių nuolaidas, tam tikrą laikotarpį prieš tai pakelia prekių kainas, nuo kurių po kiek laiko skelbia apie joms taikomas nuolaidas.

Tokiu būdu yra klaidinami vartotojai, nes faktiškai nuolaidos nėra, jeigu prekių kainas su nuolaidomis lyginti su prekių kainomis, jas pakėlus, arba prekėms taikomos nuolaidos yra žymiai mažesnės, negu yra nurodoma pardavėjų“, – pataisas aiškino R. Budbergytė. 129 Seimo nariai balsavo už. Kaip numatoma įstatyme, jeigu pardavėjas pirkėjui nesudarė galimybės gauti informaciją apie kainos pasikeitimą ir buvusią kainą, pirkėjas turi teisę reikalauti iš pardavėjo atlyginti nuostolius.

Pardavėjas turi grąžinti pirkėjui sumokėtą kainą ir atlyginti kitus nuostolius nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sutarties nutraukimo dienos ar pirkėjo reikalavimo atlyginti nuostolius gavimo dienos. Įstatymas turėtų įsigalioti nuo šių metų liepos 1 dienos. Jį pasirašyti turės prezidentas Gitanas Nausėda.Rekomenduojami video