Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Uždarytų verslų atstovai susitiko su premjere ir ministre

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos nariai, kurie dėl karantino ribojimų negali vykdyti veiklos, penktadienį dalyvavo nuotoliniame susitikime su premjere Ingrida Šimonyte bei ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite.

Susitikimo metu aptarė verslo pasirengimą užtikrinti saugų apsipirkimą pandemijos sąlygomis, laipsnišką atvėrimą, verslo padėtį, paramos efektyvumą bei kitus klausimus.

„Susitikimo metu aptarėme verslui svarbius klausimus, nariai pasidalino savo patirtimi užtikrinant saugumą visos pandemijos metu, bei duomenimis apie sergamumą tarp darbuotojų, kitų šalių patirtimi. Pavyzdžiui, iš dalyvavusių įmonių darbuotojų nuo pat pandemijos pradžios sirgo tik 4 proc., visi užsikrėtimai pavieniai, atsinešti iš artimos aplinkos ir nebuvo perduoti kitiems darbuotojams. Norėjome pasidalinti turima informacija ir dar kartą pabrėžti, kad prekybos sektoriuje labai maža rizika užsikrėsti“, – teigia Rūta Vainienė.

LPĮA turimais duomenimis, prekybos sektoriuje darbuotojų užsikrėtimų skaičius ypač mažas. Veiklą galinčiose vykdyti įmonėse užsikrėtimai tarp darbuotojų pavieniai ir sparčiai mažėjantys. Nacionalinio sveikatos centro duomenimis nėra fiksuota užsikrėtimų tarp darbuotojų ir klientų. Prekybininkų įgyvendami numatyti saugumo reikalavimai veikia. LPĮA nariai dar vasarą investavo į apsaugos priemones, nenutrūkstančius dezinfekavimo procesus, ventiliacijos sistemas, sieneles kasų zonose, todėl yra pilnai pasiruošę saugiai atnaujinti veiklą.

Gerėjant epidemiologiniams rodikliams LPĮA nariai siūlo palaipsniui atlaisvinti ribojimus, pradėti nuo parduotuvių turinčių įėjimą iš gatvės.

„Pateikėme gerai apgalvotus pasiūlymus, kaip būtų galima palaipsniui atlaisvinti suvaržymus. Verslas pasiruošęs dirbti jau dabar ir užtikrinti visus saugumo reikalavimus - net griežtesnius, nei dabar taikomi veiklą vykdantiems. Siūlome pradžioje atverti atskirtą įėjimą turinčias parduotuves, kurių pirkėjams skirtas plotas neviršija 2000 kv. m. Sutinkame ir su didesniais ploto reikalavimais vienam pirkėjui, jis galėtų būti dvigubai didesnis, nei dabar taikomas maisto prekyboje – 30 kv. metrų“, – sako LPĮA direktorė.

Verslo atstovai teigia, kad nereikėtų tikėtis tokių pirkėjų srautų, kaip gruodį. Vasario mėnesis net ir ne pandemijos metu, vienas ramiausių.

„Be karantino atlaisvinimo galimybių, aptarėme ir kitą labai svarbų klausimą – paramos efektyvumą. Metus laiko trunkanti pandemija iššūkius kelia tiek mažiems, tiek dideliems verslams, todėl manome, kad parama turėtų būti taikoma visiems, sąžiningai, nediskriminuojant.

Duomenys rodo, kad didelių įmonių patiriami finansiniai sunkumai ne ką mažesni nei tie, kuriuos patiria mažosios ir vidutinės įmonės. Manome, kad tikslingiau būtų paramą taikyti uždarytiems verslams, kurių apyvartos atitinkamai sumažėjo. Susitikimo metu siūlėme dar kartą peržiūrėti paramos priemonių paketus“, – sako R. Vainienė.

Ji pabrėžia, kad verslas nėra sukurtas gyventi iš paramų, verslas sukurtas dirbti. Kiekviena diena dabar tampa ypač svarbi. LPĮA nariai stipriai argumentavo pasirengimą užtikrinti maksimalų saugumą.

Rekomenduojami video