Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už šunelio sudeginimą 45-erių metų padvariškei daugiausiai gresia metai kalėjimo

Už šunelio sudeginimą 45-erių metų Padvarių gyventojai, turėjusiai nelegalų šunų veislyną, daugių daugiausiai gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 5 d., socialiniuose tinkluose pasirodžius įrašui apie aptiktą laužavietę su galimai sudegusio keturkojo likučiais, į įvykio vietą Padvariuose atvyko Kretingos rajono policijos pareigūnai.

Pareigūnai iš tiesų pievoje aptiko laužavietę su galimai sudegusių gyvūnų fragmentais, ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais pagal LR BK 310 str.

Šis straipsnis skelbia, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kanikinimą, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Įtarimai Padvarių gyventojai pateikti už radinius šioje laužavietėje. Aisto Mendeikos nuotr.
Per praėjusį savaitgalį vien Klaipėdos apskrityje gyvūnų globos įstaigų darbuotojams laikinai globai perduoti 58, kaip įtariama, netinkamomis sąlygomis laikyti šunys.

Įtariamai gyvūnų kankintojai antradienį pareikšti įtarimai ir dėl galimo neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla – pagal LR BK 310 str. ir BK 202 str.

Pareigūnų teigimu, įtariamoji su policija bendradarbiauja ir geranoriškai teikia informaciją teisėsaugai apie jos buvusią galimą veiklą.

Nelegalios šunų veisyklos savininkė, galimai sudeginusi gyvūną, šiuo metu laukiasi kūdikio, ir dar augina du mažamečius vaikus.

Dar du mažamečius vaikus moteris su savo vyru yra praradusi ugnies liepsnose prieš 14 metų, kai gyveno Tauragės rajone. Tada be tėvų priežiūros namuose paliktos sudegė dvejų metukų Kamilė ir 8 mėnesių Akvilė.

Gaisras kilo mūriniame sodo namelyje. Tėvai tvirtino, kad vaikus buvo palikę trumpam, naktį išvykę nusipirkti cigarečių. Mažamečius vaikus auginanti buvo stebima vaiko teisių specialistų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Policijos pareigūnai žiauraus elgesio su gyvūnu įkalčius surinko šeštadienį. Aisto Mendeikos nuotr.

Rekomenduojami video