Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už neteisėtai iškirstą miško plotą asmeniui gresia susimokėti beveik 20 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai vasarį gavo pranešimą iš Pranešimų priėmimo tarnybos dėl Trakų rajone neteisėtai kertamo privataus miško. Informacija pasitvirtino, sulaikyti miško kirtėjai ir juos pasamdęs asmuo. Už neteisėtus veiksmus asmeniui gresia beveik 20 tūkst. eurų žalos aplinkai atlyginimas, tolimesnį tyrimą atlieka policijos pareigūnai.

Skubiai atvykę į įvykio vietą aplinkosaugos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais sulaikė asmenis, neteisėtai kirtusius mišką.

„Miško kirtimo darbus vykdę asmenys pateikė dokumentus – leidimą kirsti mišką ir Nekilnojamojo turto registro išrašą. Patikrinus pateiktus dokumentus ir juose nurodyto asmens duomenis buvo nustatyta, kad toks asmuo neegzistuoja ir dokumentai yra suklastoti“, – sako Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

Pakrempės kaime, Paluknio seniūnijoje, Trakų rajono savivaldybėje, neteisėtai buvo iškirsta 217,81 m3 žalios medienos, padaryta žala aplinkai – 19602,90 Eur.

Patikrinimo metu nustačius nusikalstamos veikos požymių, tolimesnį tyrimą atlieka Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai.

„Primename, miško savininkams, valdytojams naudotojams rūpintis savo turtu, apsilankyti nuosavuose miškuose, kad juose nebūtų vykdoma neteisėta veikla. Šiuo konkrečiu atveju žemės savininkai nežinojo, kad asmuo neteisėtai kerta jų privačioje teritorijoje esantį mišką“, – teigia Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas.

Pasak B. Bitausko, taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad miško valdytojai, savininkai ir naudotojai turi pareigas: privalo saugoti miškus nuo gaisrų, kenkėjų, ligų ir kitų neigiamų veiksnių, laiku ir tinkamai atkurti iškirstą mišką, mišką naudoti tokiais būdais, kurie padėtų mažinti neigiamą poveikį aplinkai, racionaliai ūkininkauti miško žemėje (miške), palaikyti dirvožemio našumą, saugoti biologinę įvairovę, laikytis įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytų reikalavimų.

Daugiau informacijos apie miško valdytojų, savininkų ir naudotojų pareigas rasite Lietuvos Respublikos Miškų įstatyme – žiūrėkite čia.

Rekomenduojami video