Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už neteisėtai iškirstą mišką Kelmės rajone teks atlyginti iki 26 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai pagal gautą pranešimą vykdė patikrinimą Kelmės rajone, privačioje miško valdoje. Nustatyta, kad neteisėtai iškirsta 130 kubinių metrų medienos. Pažeidėjams gresia baudos iki 3 tūkst. eurų. Taip pat teks sumokėti aplinkai padarytą žalą, siekiančią 23 tūkst. eurų.

„Gavome pranešimą, kad Kelmės rajone, privačioje miško valdoje, buvo neteisėtai kertamas miškas. Pareigūnai nustatė, kad 2 ha plote neteisėtai buvo iškirstas pribręstantis 45 metų beržynas. Iš viso iškirsta apie 130 kubinių metrų medienos“, – sakė Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Raimondas Šiukšteris.

Pasak aplinkosaugininko, už tokio pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas ir nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas. O šiuo atveju nustatytiems pažeidėjams už neteisėtus kirtimus gresia nemaža atsakomybė.

„Už iškirstą mišką kaltininkams gresia administracinė bauda nuo 1400 iki 3000 eurų. Taip pat teks atlyginti aplinkai padarytą beveik 23 tūkst. eurų žalą. Pažeidėjams norisi priminti, kad, kertant svetimą mišką, padaroma žala ne tik miškų savininkams, bet ir gamtai“, – teigė R. Šiukšteris.

Suabejojus, ar miškas kertamas teisėtai, apie kirtimus galima sužinoti adresu http://www.amvmt.lt/kirtleidimai/. Kadangi VMT išduoda leidimus, galima bent preliminariai pažiūrėti, ar leidimas išduotas – informacija pateikiama interaktyviame žemėlapyje.

Tam, kad būtų galima greičiau nustatyti tikruosius pažeidėjus, reikėtų nufotografuoti matomo automobilio numerį, nustatyti tikslią vietovę (koordinates), nufotografuoti ar nufilmuoti vietovę, kirtimą, darbus, galimus pažeidimus ir turimą medžiagą siųsti ppt@aad.am.lt.

„Aplinkosaugininkai, turėdami šią informaciją, bet kuriuo metu galės patikrinti darbų teisėtumą“, – sakė R. Šiukšteris.

Rekomenduojami video