Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už nepaženklintus augintinius šiemet baudos nebus skiriamos

Iki gegužės 1 dienos Lietuvoje paženklinta ir į Gyvūnų augintinių registrą įtraukta beveik 300 tūkst. – maždaug kas ketvirtas gyvūnas. Nesuspėjusieji iki termino mikroschema paženklinti savo gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų, nors ir vėliau, tai privalo padaryti. Už vėlavimą baudų kol kas neketinama skirti. Tai patvirtino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Nors ženklinti ir registruoti savo augintinius gyventojai buvo raginami visus metus ir įvairiausiomis priemonėmis, tačiau dažnas jų suskubo tai padaryti tik paskutinėmis balandžio dienomis, mat iki šių metų gegužės 1 dienos tai padaryti jie buvo įpareigoti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo.

Skelbiama, kad už prievolės ženklinti augintinį nevykdymą gresia baudos nuo 30 iki 550 eurų, vis dėlto kol kas baudžiama nebus.

Ženklinimu siekiama lengviau rasti pasimetusius gyvūnus, taip pat – ir gyventojų atsakomybės, kad šie nepaliktų augintinių be globos ir tinkamai jais rūpintųsi.

Su paženklintais gyvūnais taip pat yra lengviau keliauti į kitas valstybes, jam išduodami kelionės dokumentai. Be kita ko, registracija siekiama surinkti ir duomenis, kiek gyvūnų augintinių yra Lietuvoje.

Remiantis Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis ir kita augintinių statistika, Lietuvoje iš viso galėtų būti apie 550 tūkst. šunų ir apie 600 tūkst. kačių.

Dar vienas iš registracijos tikslų – nustatyti tikslesnį augintojų skaičių.

Rekomenduojami video