Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už neišpildytus verslininkų lūkesčius savivaldybė gali atsidurti teisme?

Rajono taryba oficialiai padėjo tašką Liaudies gatvės sklypo istorijoje. Priimtas sprendimas sklypo nepirkti, jokia alternatyva verslininkams nesiūloma. Dėl to iškelta mintis, kad iš tiesų taškas gali būti padėtas visai ne rajono savivaldybės posėdžių salėje, o teismo suole.

Neatsargiai leptelėjo

Krašto politikams dar kartą kalbantis apie Liaudies gatvėje esantį sklypą, kuriame kauniečiai verslininkai norėjo statyti atviro tipo plovyklą, neišvengta ilgų diskusijų.

Visi rajono tarybos sprendimai, susiję su šiuo sklypu, yra itin griežti ir nelankstūs.

„Verslininkams buvo pažadėta, kad savivaldybė sklypą pirks. Kažkurio tarybos nario buvo neatsargiai duotas pažadas, kad taip bus, ir tai, kad tas pažadas oficialiai niekur neįformintas, nieko nekeičia.

Paskui buvo siūlyta rasti kitą sklypą ir, jei jiems tiktų, jie atsisakytų sklypo Liaudies g. Savivaldybė turi teisę ir galimybę pasiūlyti įvairius sklypus pas mus ateinantiems investuotojams.

Verslininkai turėjo lūkesčių, ir jie yra neįgyvendinti“, – sakė opozicijos atstovas Saulius Grinkevičius.

Gali veikti ką nori

Rajono meras Valentinas Tamulis savo ruožtu teigė, kad verslininkams sklype apribota tik viena veikla – atviro tipo automobilių plovyklos atidarymas – tad bet kokią kitą veiklą vykdyti ten jie gali.

„Verslininkams neužkirstas kelias bet ką kita sklype daryti, jie gali ten daryti daug kitų dalykų.

Kodėl mes turime įsipareigoti pirkti tą sklypą, kai pažiūrėkit, kiek kvartalų laukia, kol jie bus sutvarkyti. Liaudies kvartalas yra sutvarkytas juk“, – kalbėjo meras.

Beveik metus laiko svarstymai truko, o ir sprendimą, uždraudžiantį atviro tipo plovyklą, priėmėme skubotai. Verslininkų lūkesčiai buvo kiti.N. Naujokienė

Turėjo planą

Valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad verslininkai į Kėdainius atėjo ne su mintimi čia „kažką veikti“, o turėjo konkrečius planus.

„Verslininkai ėjo į Kėdainius su tikslu konkrečiai veiklai, prieš tai neabejotinai atlikę poreikio tyrimus.

Beveik metus laiko svarstymai truko, o ir sprendimą, uždraudžiantį atviro tipo plovyklą, priėmėme skubotai. Verslininkų lūkesčiai buvo kiti“, – akcentavo politikė.

Pasiūlyti negali

Tiesa, paaiškėjo, kad savivaldybė siūlyti kito sklypo mainais net ir negalėtų.

„Savivaldybė neturi nuosavos žemės, ji gali valdyti valstybinę žemės patikėjimo teise, todėl turto mainai yra negalimi.

Jei investuotojas kalbėtųsi su savivaldybe ir teirautųsi dėl laisvų žemės sklypų ir jų suformavimo kitoje vietoje, administracija tokius atvejus svarstytų“,– sakė Audronė Naujalienė, savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja.

Tiesa, sklypų mainams pasiūlyti savivaldybė negali ne tik dėl to, kad faktiškai jokių sklypų pati net neturi. Priimtas tarybos sprendimas yra toks, kad visame mieste atviro tipo automobilių plovyklos įrengti tiesiog nebegalima.

„Kitų sklypų sunku rasti, sprendimas aštrus, tikrai abejoju, ar paieškojęs rasčiau tokių vietų, kad galima būtų atviro tipo plovyklą statyti.

Tiesa, sprendimas nedraudžia įrenginėti uždaro tipo automobilių plovyklos“, – alternatyvą siūlė miesto vyriausiasis architektas Rytis Vieštautas.

Sklypų mainams pasiūlyti savivaldybė negali ne tik dėl to, kad faktiškai jokių sklypų pati net neturi. Priimtas tarybos sprendimas yra toks, kad visame mieste atviro tipo automobilių plovyklos įrengti tiesiog nebegalima.Aut. past.

Kvies į teismą?

„Šiuo sprendimu mes sudeginame visus tiltus, – sakė S. Grinkevičius. – Jei aš būčiau jų vietoje, kaip verslininkas, galiu pasakyti, kad paduočiau savivaldybę į teismą. O kaip jau teismas nuspręs, niekas pasakyti negali. Kad, Vyriausybės atstovo teigimu, mūsų sprendimas buvo teisėtas, tai dar nieko nereiškia“.

Politiko manymu, savivaldybės administracija turėtų pasikviesti verslininkus deryboms ir ieškoti abiem pusėms palankų variantų.

Tuo tarpu N. Naujokienė sakė, kad vienas iš variantų yra tas, kad po rinkimų atėjusi dirbti nauja rajono taryba galbūt kažkada apskritai atšauks savo griežtą sprendimą dėl atviro tipo plovyklų statymo mieste.

Uždraudė

Primename, kad Liaudies gatvės sklypo istorijoje bangos sukilo dar vasarą. Sužinoję apie po daugiabučių namų langais planuojamą įrengti atviro tipo automobilių plovyklą, tam pasipriešino gyventojai.

Savivaldybės taryba tuomet priėmė sprendimą, kuriuo nustatė, kad atviro tipo plovyklos gali būt įrengiamos 50 metrų atstumu iki sklypo ribos. Kadangi retai kada pastatai stovi sklypų pakraščiuose, faktinis atstumas tarp sklypuose esančių pastatų būtų gerokai didesnis, dėl to mieste realiai nebeliko vietų, kuriose būtų galima ateityje įrengti atviro tipo automobilių plovyklą.

Verslininkai minėtame sklype planavo statyti ir administracinės paskirties pastatą, bet tik po to, kai ims veikti plovykla.

Paaiškėjus, kad plovyklos įrengti jie negalės, planų statyti administracinės paskirties pastatą taip pat atsisakyta.

Rekomenduojami video