Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už nedideles skolas įstatymo pataisa neleistų atjungti elektrą pažeidžiamiems vartotojams

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad pažeidžiamiems vartotojams elektros energija negalėtų būti atjungiama, jei jų įsiskolinimas neviršytų 10 bazinių socialinių išmokų (šiuo metu 480 eurų). Tokią Elektros energetikos įstatymo pataisą įregistravo Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas kartu su kolegomis Orinta Leipute, Gintautu Palucku, Kęstučiu Vilkausku ir Juliumi Sabatausku.

Įstatymo pataisomis siekiama nuo elektros atjungimo apsaugoti pažeidžiamiausius asmenis, kurie neišgali apmokėti itin išaugusių elektros energijos sąskaitų. Projekto autorių teigimu, didesnė skolos suma,iki kurios negalėtų tiekėjas atjungti elektros energijos, reikštų ir didesnę pažeidžiamiausių asmenų apsaugą.

Šiuo metu elektros energija pažeidžiamiems vartotojams  gali būti atjungta, jei jų įsiskolinimas viršija 3 bazines socialines išmokas (t.y. – 147 eurų).

„Augančios elektros energijos kainos labiausiai paveikė pažeidžiamus elektros energijos vartotojus, kurie dažniausiai yra socialiai remtini asmenys.Elektros energijos kainos per pastaruosius metus šoktelėjo kelis kartus, infliacija ir išaugusios maisto kainos socialiai pažeidžiamus asmenis dar labiau bloškė į skurdą. Energetinis skurdas ir taip Lietuvoje buvo gan aukštas, jį jautė daugiau nei 20 proc. lietuvių, o stipriai padidėjus energetikos kainoms, tikėtina, jis dar labiau išaugo. Išaugusios kainos šiems žmonėms dažnai reiškia ir tai, kad jie vėluoja susimokėti sąskaitas už elektros energiją ir pradeda gauti grasinimus iš tiekėjų dėl elektros energijos atjungimo, ima greituosius kreditus skoloms padengti. Taip neturėtų būti“, – sako L. Jonauskas.

Parlamentaras primena, kad sprendžiant energetinę krizę Europos Parlamentas 2022 metais priėmė rezoliuciją, kurioje europarlamentarai perspėjo ES valstybes, kad energija neturėtų būti atjungiama vartotojams, kurie neįstengia susimokėti didėjančių sąskaitų.

Siūloma, kad Elektros energetikos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 dienos.

Rekomenduojami video