Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už metalo laužą atsiskaitė padirbtais pinigais

Moteris susigundė parduoti metalo laužą ir seną motociklą atvykusiems supirkėjams. Nustebo, gavusi pinigų daugiau, nei prašė. Vėliau paaiškėjo, kad pinigai buvo netikri.

Moteris kreipėsi į policiją, bet pareigūnų ši istorija nesudomino.

Dosniai sumokėjo padirbtais pinigais

Nemunėlio Radviliškyje gyvenanti moteris susidomėjo socialiniuose tinkluose skelbiama informacija, kad superkamas metalo laužas, o supirkėjai atvyksta ir į kaimus.

Moteris pasitarė su artimaisiais ir nutarė paskambinti. Sako, reikėjo pinigų, nes vaikus norėjusi nuvežti prie jūros.

Sutartu laiku į sodybą automobiliu atvyko trys jaunuoliai. Sakė, esantys iš Šiaulių. Jų išvaizda neatrodė įtartina, tik, pasak moters, atvykėliai labai keikėsi.

Už metalo laužą jie iš pradžių pasiūlė 70 eurų. Moteris paprašė duoti daugiau, nes esanti vieniša mama. Šie nesiderėdami padavė 100 eurų. Kupiūros buvo 50, dvi po 20 ir 10 eurų.

Moteris nusistebėjusi, kad taip dosniai dalijami pinigai.

Po kurio laiko ji padavė dukrai vieną iš gautų pinigėlių, kad nueitų į parduotuvę apsipirkti. Ši grįžo tuščiomis. Paaiškėjo, kad pinigai netikri.

Negana to, po kelių dienų moteris buvo apgauta dar kartą. Ji vėl pamatė skelbimą, kad superkama sena technika. Buvo nurodytas telefono numeris, tačiau ne tas, kurį skelbė ankstesni apgavikai.

Paskambinusi pasiūlė sandėliuke ilgą laiką stovėjusį motociklą.

Į Nemunėlio Radviliškį atvyko keli vyrai. Jie moteriai padavė 180 eurų ir išsivežė antikvarinį motociklą.

Tik jiems išvažiuojat moteris susigaudė, kad kieme buvo ta pati mašina, kuria anąsyk atvažiavo metalo supirkėjai.

Suprantama, jie atsiskaitė vėl netikrais pinigais.

Liepė pažinčių neieškoti

Apgautoji pasiėmė gautus pinigus ir nuvažiavo į Biržų policiją. Čia ji koridoriuje bendravusi su kažkokiu „jaunu pareigūnu“.

Šis, pasak moters, pasakė, kad jai nieko negali padėti, nes pati patikli esanti. Ir net neprašė parodyti netikrus pinigus. Paprašius pakviesti vieną pažįstamą pareigūną, jai buvo atsakyta, kad ši neieškotų pažinčių.

Moteriai pinigus neva buvo liepta pasiimti ir pasilikti atminimui. Dar išeinant pareigūnas esą pasakė, kad ji du kartus užlipo ant to paties grėblio – esanti vaikščiojanti nelaimė. Nieko nepešusi Nemunėlio Radviliškio gyventoja sugrįžo į namus. Padirbtus pinigus sako sudeginusi, kad niekas neįtartų, jog ji tokius platina.

Redakcijos žiniomis, po Nemunėlio Radviliškio ir Papilio apylinkes praėjusį savaitgalį tie patys supirkėjai aktyviai važinėjo ir toliau. Kokiais pinigais jie atsiskaitė su kitais žmonėmis, kol kas neaišku.

Aiškinsis aplinkybes

Praėjusį penktadienį buvo paskutinė Biržų policijos komisariato vadovo Deivido Valtario darbo diena prieš atostogas. Jis sakė nieko nežinantis apie tai, kad kas nors būtų kreipęsis į policiją dėl padirbtų pinigų.

Išgirdęs pavardę moters, kuri skundėsi gavusi padirbtus pinigus, policijos vadovas nusistebėjo, ar gali vienam žmogui nutikti tiek nelaimių. Pasak policijos vadovo, jai esą nutinka įvairių keistų įvykių, iš kurių vieni pasitvirtina, kiti – ne.

Pirmadienį Biržų policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Dainius Čepas irgi kalbėjo žinąs tą moterį, kuriai nuolat atsitinka visokių nelaimių.

Tačiau D. Čepas sakė nelabai norįs tikėti, kad policijos pareigūnai nepaėmė moters pareiškimo ir nesiėmė tirti įvykio.

„Nebent galėjo būti toks atvejis, jei ant pinigo buvo parašyta, kad tai suvenyras ir jais neatsiskaitinėjama. Tokiu atveju sukčiavimo nebūtų nustatyta“, - kalbėjo D. Čepas.

Jis pažadėjo pasidomėti, koks čia atvejis. Juolab kad ir pats buvo atkreipęs dėmesį į įtartinus skelbimus.

Vėliau D. Čepas sakė, kad moteris lyg ir bendravo su vienu policijos pareigūnu. Bet pareiškimo ji nerašė. Tyrimas nepradėtas.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video