Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už maisto ir virtuvės atliekų netinkamą tvarkymą galima bus susilaukti solidžios baudos

Kitą savaitę Seimas ketina papildyti  Administracinių nusižengimų kodeksą straipsniu, numatančiu atsakomybę už biologinių atliekų (išskyrus biologiškai skaidžias sodų ir parkų atliekas) tvarkymo reikalavimų nevykdymą.

Už tai galima bus susilaukti solidžios - net per 5 tūkstančius eurų siekiančios baudos.

Seime planuojamas priimti projektas numato, kad biologinių atliekų (išskyrus biologiškai skaidžias sodų ir parkų atliekas) tvarkymo reikalavimų nevykdymas jų susidarymo vietose užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 60 iki 260 eurų ir įspėjimą arba baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 260 iki 1140 eurų.

Toks Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą asmenims nuo 290 iki 1150 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1250 iki 4350 eurų.

Atliekų tvarkymo taisyklėse ir kituose teisės aktuose nustatytų biologinių atliekų (išskyrus biologiškai skaidžias sodų ir parkų atliekas) tvarkymo reikalavimų nevykdymas įmonėse, turinčiose leidimus tvarkyti biologines atliekas, užtrauktų įspėjimą arba baudą įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 290 iki 1250 eurų.

Už tokį administracinį nusižengimą, padarytą pakartotinai, siūloma bausti įmonių vadovus s ar kitus atsakingus  asmenis nuo 1250 iki 5250 eurų.

Tikimasi, kad priėmus siūlomas kodekso pataisas pagerės biologinių atliekų (maisto ir virtuvės atliekų) tvarkymo šių atliekų susidarymo vietose kontrolė, sumažės kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis į sąvartynus patenkančių maisto ir virtuvės atliekų kiekis, daugiau šių atliekų bus perdirbama gaminant biodujas ar kompostuojant.

Rekomenduojami video