Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Uogauti ir grybauti Čepkelių rezervate gali tik besiribojančių kaimų gyventojai

Primename, kad trijuose Lietuvos valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose – Čepkelių, Kamanų ir Viešvilės – yra pasikeitusi lankymosi tvarka. Pakeitimai buvo įrašyti šių rezervatų naujos redakcijos nuostatuose, kuriuos praėjusiais metais patvirtino Vyriausybė. Keitėsi lankymosi rezervatuose tvarka ir grybavimo bei uogavimo tvarka Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate.

Buvo atsisakyta leidimų lankytis valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose išdavimo. Dabar lankytis pažintiniais tikslais visuose valstybiniuose rezervatuose galima tik mokomuosiuose takuose ir tik su rezervato direkcijos atstovo palyda.

Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate yra pasikeitę uogavimo ir grybavimo tvarka vietos gyventojams. Čia uogauti ir grybauti gali tik tie, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą su rezervatu besiribojančiuose kaimuose ir viensėdžiuose. Kaimų, besiribojančių su Čepkelių valstybiniu gamtiniu rezervatu, sąrašas: Katra, Kriokšlys (Šumas), Lynežeris, Marcinkonys, Musteika.

Vietos gyventojams nereikia kreiptis į direkciją, kad išduotų leidimą – pakanka su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Be to, šių kaimų gyventojai gali uogauti ir grybauti visame Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate, o ne tik jo tvarkymo plane nustatytuose plotuose, kaip buvo anksčiau.

Patikslintuose Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato nuostatuose prailgintas vietos gyventojams leidžiamas uogavimo bei grybavimo laikas. Su šiuo rezervatu besiribojančių kaimų gyventojai tai galės daryti visą rugsėjo mėnesį. Uogauti ir grybauti leidžiama tik šviesiuoju paros metu – praėjus valandai po saulės patekėjimo ir likus valandai iki jos laidos.

Čepkelių valstybinis rezervatas įsteigtas unikaliai bei didžiausiai šalyje aukštapelkei, supamai žemyninių kopų, su reliktiniais ežerokšniais, jai būdinga ir reta augalija bei gyvūnija išsaugoti.

Rezervatai – saugomos teritorijos, įsteigtos išsaugoti bei tirti moksliniu požiūriu ypač vertingus gamtinius ar kultūrinius teritorinius kompleksus, užtikrinti natūralią gamtinių procesų eigą arba kultūros vertybių autentiškumo palaikymą, propaguoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinių kompleksų apsaugą.

Šiose teritorijose nustatoma konservacinė pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis nutraukiant jose ūkinę veiklą.

Pagal saugomų vertybių pobūdį rezervatai skirstomi į gamtinius – ypač vertingiems gamtinio kraštovaizdžio kompleksams išsaugoti; kultūrinius (rezervatus-muziejus) – ypač vertingiems kultūrinio kraštovaizdžio kompleksams išsaugoti.

Lietuvoje yra 3 valstybiniai gamtiniai rezervatai: Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas; Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas ir Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas.

Rekomenduojami video