Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukrainiečiai padovanojo Ukmergei raudoną jautį

Trečiadienį Ukmergės rajono vadovai pasitiko iš Ukrainos miesto partnerio Korostenio atvykusius svečius – šio miesto tarybos narį Olegą Golovičiuką ir Komunalinių paslaugų tarnybos vadovą Leonidą Jakubovskį. Ukrainiečiai į Ukmergę atvyko su ypatinga dovana.

Kaip skelbia rajono savivaldybė, atgabenta dovana – mūsų miesto herbo simbolis jautis.

Laisvojo miesto teises ir herbą 1792 metais Ukmergei patvirtino Lenkijos ir Lietuvos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis. Vienas iš herbo elementų – raudonas jautis – Poniatovskių giminės simbolis. Kadaise gyventojai nupiešė herbą, o karalius jį patvirtino.

Iš Ukrainos atgabentas ir Korostenio miesto Šilumos technologinių įrenginių gamykloje kaip 2021-ųjų simbolis stovėjęs jautis buvo šio miesto puošmena visus metus.

Tiesa, buvo nudažytas balta spalva ir tapo populiariu gyventojų traukos objektu, prie kurio mielai įsiamžindavo.

Vėliau, pradėjus bendradarbiauti su Ukmerge ir pamačius jos herbą, ukrainiečiams kilo idėja savo jautį perdažyti raudona spalva ir padovanoti Ukmergei kaip padėkos ženklą už visokeriopą pagalbą.

Įspūdinga ukrainiečių dovana – apie 100 kilogramų sveriantis, maždaug 3 metrų ilgio ir 1,5 metro aukščio jautis – yra pagaminta iš metalo.

Šalia jaučio pastatyti Lietuvos ir Ukrainos vėliavos spalvomis šviečiantys stilizuoti šviestuvai. Šiuo metu dirbinys laikinai įkurdintas pačioje Ukmergės miesto širdyje – Vienuolyno gatvėje esančioje galerijoje „Broma“.

Visi, norintys jį apžiūrėti, gali tai padaryti. Vėliau bus nuspręsta kur jautis „apsigyvens“ visam laikui.

Pasak savivaldybės pranešimo, susitikimo metu svečiai padėkojo ukmergiškiams už paramą ir pagalbą. Aptartos humanitarinių krovinių gabenimo bei neperšaunamų liemenių kariams įsigijimo ir perdavimo galimybės.

Ukrainiečiai perdavė savivaldybės vadovams pluoštą vaikų pieštų piešinių, kuriuose vaizduojama Lietuvos ir Ukrainos draugystė, Ukmergės bei Korostenio miestų simboliai. Merui Rolandui Janickui įteiktas Korostenio miesto mero padėkos raštas.

Delegacija taip pat paliko dovaną ir bendrovės „Aljuva“ vadovui Alvydui Polkai – skęstantį rusų laivą – kaip padėką už pagalbą įsigyjant mikroautobusus Ukrainos kariams.

Rekomenduojami video