Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergiškius guldo ligos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  ir COVID-19 rodiklis siekė 1 347,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ukmergės savivaldybėje šis rodiklis didesnis už vidurkį – 1 478,8. Per kelias pastarąsias savaites ir Lietuvoje, ir Ukmergėje jis truputį sumažėjo.

Praėjusią savaitę ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, gripas ir COVID-19 buvo diagnozuoti 511-ai ukmergiškių. Tarp jų COVID-19 – 31-am, o gripas – 106-iems.

Prieš dvi savaites buvo 558 oficialiai patvirtinti sergantieji. Kadangi ne visi pacientai kreipiasi į medikus, kiek jų yra iš tikrųjų galima tik nuspėti.

Didžiausi sergamumo rodikliai užfiksuoti šiose savivaldybėse: Panevėžio – 2 170,5, Jonavos – 1 935,3, Kauno – 1 873,4, Elektrėnų – 1 848, Kėdainių – 1 839 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Siautėjant virusinėms ligoms: kruopščiai plaukite rankas, nelieskite akių, nosies ar burnos, ypač nešvariomis rankomis, vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas, čiaudėdami ir kosėdami užsidenkite nosį ir burną vienkartine nosine. Panaudotas nosinaites išmeskite į šiukšliadėžę. Jeigu po ranka neturite nosinės, čiaudėkite ir kosėkite į rankovę. Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.

Pajutę į peršalimą panašius simptomus, likite namuose, neveskite vaikų į ugdymo įstaigas, o kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Susirgę dėvėkite medicininę kaukę.

Medicinines veido kaukes dėvėkite viešose uždarose vietose. Veido apsaugos priemones privaloma dėvėti asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite galimybę tai padaryti. Itin rekomenduojama pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims, siekiant išvengti gripo sukeltų komplikacijų. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

UŽ inf.

Rekomenduojami video