Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergiškiai dėl koronaviruso tapo raupsuotaisiais?

Šiomis dienomis, kai Ukmergė tapo šalies rajonu, kuriame koronavirusas išplitęs bene labiausiai. Dėl to kiekvienas ukmergiškis tiesiogiai gali pajusti, ką reiškia būti atstumtuoju.

Nors mūsų miestas oficialiai neuždarytas, kaimyniniuose rajonuose ir sostinėje jau skambinama pavojaus varpais – ukmergiškiai ten nepageidaujami.

Kreipimąsi į savo rajono gyventojus praėjusią savaitę feisbuke išplatino Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

„Jau kelias dienas laukiau ir tikėjausi, kad dėl Ukmergės miesto izoliavimo bus nuspręsta valstybės mastu. Nepaisant to, kad dar nėra valstybinės reikšmės sprendimų, prašau visų mūsų rajono žmonių – nevažiuokite į Ukmergę! (...)

Jau aišku, kad kaimynystėje turime, ko gero, pavojingiausią visoje šalyje situaciją. Labai blogai, kad trūksta aiškumo. Kaip sakė kolega Ukmergės meras Rolandas Janickas, stringa informacijos sklaida tarp institucijų, trūksta testų, kurie padėtų išsiaiškinti užkrato mastą.

Dėl didelio užsikrėtusiųjų skaičiaus ir jau ne vienos mirties, mano nuomone, Ukmergė, turi būti įvardinama kaip koronaviruso PAVEIKTA teritorija.

Jei matysime, kad širvintiškių srautai į kaimyninį kraštą ir toliau nemažės, esu pasirengusi kreiptis į valstybės operacijų centrą, prašydama priimti sprendimą, kad visi asmenys, pastarosiomis dienomis buvę Ukmergėje, privalėtų laikytis 14 dienų saviizoliacijos“, – skelbia Širvintų rajono merė.

Taip pat Ž. Pinskuvienė kreipiasi ir į mus, ukmergiškius.

„Širvintų rajono žmonės visuomet perka skanius Jūsų duonos, mėsos, konditerijos ir kitus gaminius, parduodamus Širvintų turguje.

Tačiau esant tokiai sudėtingai situacijai, labai prašau Jūsų šiuo metu susilaikyti ir iki balandžio 13 d. nevažiuoti prekiauti Širvintų miesto turgavietėje.

Nuo rytojaus padėtį turguje prižiūrės Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, tad atvykusiųjų iš Ukmergės rajono prekyba bus neleidžiama“, – skelbiama pranešime.

Sulaukėme jau ir mes redakcijoje kelių atsiliepimų šia tema. Vienas ūkininkas pasakojo Širvintose prekiavęs daržovėmis, bet po merės pareiškimo to daryti nebedrįsta. Kitas statybininkas pasakojo, kad darbdavys Vilniuje jo paslaugų nutarė atsisakyti. Prašė iki karantino pabaigos darbe nesirodyti.

O ir mūsų pačių redakcija susidūrė su labai griežtu reikalavimu iš kaimynų anykštėnų – į jų rajono vartotojų kooperatyvo parduotuves savaitraščio „Ukmergė“ kol kas nevežti.

Rekomenduojami video