Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergės ramybę drumsčia nepilnamečių gauja

Ukmergės policijos pareigūnai išaiškino mieste siautėjančią penkių nepilnamečių gaują. Du 16-mečiai, du 14-mečiai ir 12-metis yra iš trijų šeimų, kuriose trūksta socialinių įgūdžių, elementaraus auklėjimo, tėvystės, rūpinimosi, bendravimo įgūdžių. Nuo šių metų rugpjūčio iki lapkričio mėnesio nepilnamečiai įvykdė ne vieną kompiuterių, pinigų, mobilaus ryšio telefonų, alkoholinių gėrimų, cigarečių vagystę.

„Septyni ikiteisminiai tyrimai dėl įvairių vagysčių jau perduoti į teismą, taip pat komisariate yra atliekama dar vienuolika ikiteisminių tyrimų. Dėl įvykdytos vagystės lapkričio 4-ąją trys gaujos nariai buvo sulaikyti. Dviem iš jų sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo“, – sakė rajono policijos komisariato  Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė.

Pasak pareigūnų, tai neįtikėtinai grubūs, įžūlūs ir nevaldomi vaikai, kurių kratosi ir mokytojai, ir tėvai. Kartu su savivaldybės vadovais pareigūnai svarstė, ką daryti, kokių priemonių imtis, jog būtų pažaboti nepilnamečių nusikalstami „žygiai“. Nuspręsta šiuo tikslu susirinkti dar kartą ir, pasikvietus su tuo susijusius įvairių sričių ekspertus iš kitų institucijų, numatyti konkrečius darbus.

Ši informacija pateikta Ukmergės rajono savivaldybės vadovų susitikime su rajono policijos pareigūnais.

Rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad susitikime dalyvavo  rajono meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė, Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus ir bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė.

Tai pirmas toks susitikimas po įvykusios vadovų kaitos savivaldybės administracijoje.

Valdžios ir policijos atstovai taip pat aptarė ir kitą – eismo saugumo – temą. V. Butkaus teigimu, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, rajone dvigubai daugiau – 4 – žuvusiųjų eismo įvykiuose.

„Pavojingiausia yra kelio A6 atkarpa nuo Ukmergės iki Jonavos. Čia daugiausiai įvyksta įvairių eismo įvykių, kurių bene pagrindinė priežastis – per didelis greitis. Mieste minimu laikotarpiu išvengta ypač skaudžių pasekmių“, – informavo V. Butkus. S. Kazlausko teigimu, vairuotojų viršijamas greitis yra visos šalies problema.

Kita pasitarime paliesta tema – nepilnamečių rūkymas prie mokymo įstaigų. I. Dutkienė informavo, kad policijos pareigūnai pertraukų tarp pamokų metu rengia reidus prie mokyklų ir tikrina vietas, kuriose moksleiviai renkasi parūkyti. „Vykstame ir į susitikimus su mokyklų direktoriais, klasių auklėtojais, dalyvaujame tėvų susirinkimuose. Manau, į kovą su nepilnamečių rūkymu būtina įtraukti ir jų tėvus, kurie dažnai net nežino, jog jų vaikas traukia dūmą“, – sakė pareigūnė.

Savivaldybės vadovai ir policijos pareigūnai kalbėjo ir apie visuomenę piktinančią vietą – Vytauto gatvėje, prie autobusų sustojimo stotelės, esančius du barus. Nuo ankstyvo ryto iki vėlumos čia renkasi stikliuko mėgėjai, kurie išėję iš barų svirduliuoja, rūko, šlapinasi ant kampų. Visą šį vaizdą mato ne tik kasdieniai praeiviai, pravažiuojantys žmonės, bet ir dviejų miesto gimnazijų moksleiviai, po pamokų čia ateinantys laukti po miestą kursuojančių autobusų.

Vienas iš minėtų barų (Vytauto g. 44-5) priklauso Zitos Paulikienės individualiai įmonei, o kitas (Vytauto g. 48-1) – bendrovei „Aiva ir sesė“.

„Reikia kažką daryti, kad stikliuko mėgėjai nuo 7 valandos ryto negalėtų ten gauti „pikto“ alaus. Gal tų barų savininkai galėtų apsitverti savo teritorijas, padaryti kitus įėjimus, kad jų klientai kuo mažiau piktintų aplinkinius“, – sakė R. Janickas.

Rekomenduojami video