Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergėje – sumaištis dėl „Achemos“

Antradienį Jonavoje iš „Achemos“ gamyklos pradėjo sklisti gausūs oranžinės spalvos dūmai.

Buvo paviešinta informacija, kad nuodingi dūmai pažeme driekiasi tarp Jonavos ir Ukmergės.

Trečiadienio rytą jonaviečiai puolė masiškai skambinti aplinkosaugai.

Gerokai sunerimo ir ukmergiškiai – sulaukėme ne vieno skambučio – žmonės baiminosi dėl galimo poveikio jų sveikatai. Mat buvo informuota, kad vėjas pasisuko link Ukmergės ir link mūsų neša nuodingą medžiagą.

Rajono savivaldybės vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas trečiadienį tvirtino, kad avarijos būta menkos ir baimintis esą neverta.

Tikino, kad perskaičius informaciją apie avariją iš karto paskambino savo kolegai į Jonavą. Tačiau jis nuramino, kad avarija buvo likviduota per vos daugiau nei minutę.

Sveikatos centro specialistai trečiadienį skubiai išvyko į Jonavos ir Ukmergės rajonus, kur aiškinamasi, ar dūmų paplitimas nepadarė žalingo poveikio vietos žmonių sveikatai.

Nors įvykis labai išgąsdino ukmergiškius, respublikos mastu šis incidentas, panašu, nepasirodė labai grėsmingas.

Per kai kurių televizijos kanalų vakarinių žinių laidas apie incidentą apskritai nebuvo pranešta.

Aplinkos ministerija informavo, kad  į įvykio vietą atvykę Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad gamykloje įvyko nenumatytas teršalų išmetimas į aplinkos orą. Pagrindiniai išsiskyrę teršalai – azoto oksidai.

Kaip informavo AAD, teršalai, pirminiais duomenimis, išmesti per gamybinėje įrangoje įrengtus apsauginius vožtuvus, kurie suveikė, sutrikus technologiniam procesui. Paaiškėjus, kad šie taršos šaltiniai nėra įtraukti į įmonės turimą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, bus vertinama aplinkai padaryta žala. Taip pat bus nustatinėjamas išmestų teršalų kiekis. Dėl įvykio AAD pradės tyrimą.

Šiuo metu žinoma, kad išmestų teršalų šleifas buvo tarp Laibiškių ir Pageležių gyvenviečių, kur nėra gausiai gyvenamų teritorijų.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, iki 13 val. automatinė oro kokybės matavimo stotis, esanti Jonavoje, Panerių g., teršalų koncentracijos viršijimo aplinkos ore kol kas nėra užfiksavusi. Azoto dioksido koncentracija svyravo nuo 3 iki 32 µg/m³ (1 val. maksimalios koncentracijos ribinė vertė – 200 µg/m³) ir neviršijo ribinės vertės, o kietųjų dalelių KD10 1 val. koncentracija svyravo nuo 0 iki 6 µg/m³ (24 val. vidutinei koncentracijai nustatyta ribinė vertė – 50 µg/m³).

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kitą savaitę planuoja susitikti su  „Achemos“ vadovais ir aptarti pasikartojančius incidentus.

UŽ inf.

Rekomenduojami video