Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergėje pradėjusiame veikti mobiliame punkte per dvi dienas paimti 78 asmenų ėminiai

Pirmadienį Ukmergėje pradėjusiame veikti mobiliame koronaviruso patikros punkte (Gruodžio 17-osios g. 52,) per dvi dienas buvo paimti 78 asmenų ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19).

Šiandien iki 17 val. dėl šios infekcijos planuojama ištirti dar keliasdešimt 40 asmenų.

DĖMESIO! Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu pirmiausia punkte tiriami buvę Ukmergės ligoninės pacientai – iš viso 278 žmonės, kurie iš ligoninės skyrių buvo išrašyti nuo kovo 5 -osios iki kovo 19 dienos, taip pat daug kontaktų su žmonėmis turintys policijos pareigūnai ir socialiniai darbuotojai.

SVARBU! Į PUNKTĄ ASMENYS PRIVALO ATVYKTI NURODYTU LAIKU (KIEKVIENAM BUVO PRANEŠTA TELEFONU) IR PO VIENĄ (BE ŠEIMOS NARIŲ!). BŪTINA ATVYKTI SU SAVO TRANSPORTU (NE SU VIEŠUOJU – TAKSI AR AUTOBUSU, NE ATEITI PĖSČIOMIS), TURĖTI APSAUGINĘ VEIDO KAUKĘ.

Kaip elgtis atvykus į mobilų punktą?

Pacientas, atvykęs į mobilų punktą, turi nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.

Pacientas su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu.

Prie automobilio priėjęs mobiliojo punkto komandos padėjėjas sutikrina atvykusio asmens duomenis bei užpildo siuntimą diagnostiniams tyrimams.

Tuomet paciento paprašoma atidaryti automobilio langą. Jam susipažinti ir pasirašyti įteikiama sutikimo forma ir saviizoliacijos atmintinė.

Kitas mobiliojo punkto komandos narys paima tepinėlį iš paciento nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti.

Pacientas po ėminio paėmimo turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo.

Jei tyrimo rezultatai neigiami, pacientas bus laikomas sveiku, jei 14 dienų saviizoliuosis ir simptomai pranyks, tačiau jei būklė negerės, atsiras kitų simptomų ar kils neaiškumų, pacientas turi kreiptis nuotolinės konsultacijos į savo šeimos gydytoją ar į karštąją liniją.

Jei rezultatas teigiamas, tačiau paciento būklė yra gera, jam paaiškinama apie griežtos saviiizoliacijos svarbą namuose iki visiško pasveikimo bei atsakomybę, ją pažeidus. Jei pacientas negali saviizoliuotis namuose, tuomet informuojama savivaldybė – ji užtikrina paciento transportavimą į tokiems atvejams parengtą vietą.

Jeigu paciento būklė yra pablogėjusi, mobiliojo punkto koordinatorius informuoja GMP dispečerinę ir nurodo pacientui likti namuose ir laukti, kol atvyks GMP brigada.

Jei pacientą į mobilųjį punktą transportu atveža kitas asmuo, t. y. turėjo sąlyti su sergančiuoju, jis taip pat turi izoliuotis 14 dienų.

Rekomenduojami video