Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkas nelegaliai gamino bei pardavė pašarą

Gavus pranešimą dėl galimai nelegalios pašarų gamybos ir prekybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atliko kontrolinį pašarų vištoms pirkimą bei atliko patikrinimą jo gamybos vietoje, Telšių rajone. Gamybos vietoje nustatyta, jog ūkininkas ne tik nelegaliai vykdė pašarų gamybą, bet ir gamybos metu neužtikrino bent jau minimalių higienos reikalavimų ir saugos.

Nustatyta, kad pašarų gamyba buvo vykdoma mechaninių dirbtuvių patalpos dalyje. Aplink pašarų gamybos įrangą rastos žemės ūkio technikos padangos, sukrautos palaidos polipropileninės pakuotės (maišai), žemės ūkio technika bei įranga, išbėgę tepalai.

Gaminant (traiškant) pašarines žaliavas sudaryta grėsmė pašarą užteršti pašaliniais daiktais. Patalpose nėra galimybės atlikti valymo, dezinfekcijos darbų. Dalis pagamintų pašarų laikomi tiesiogiai ant žemės, dalis pašarų laikomi ant medinių palečių lauko teritorijoje, pašarai neženklinami.

Ūkininko veikla neregistruota pašarų ūkio subjektų registre, tad veikla buvo vykdoma nelegaliai.

Priimtas sprendimas uždrausti veiklą bei tiekti į rinką 1 993 kg traiškytų ir granuliuotų pašarų. 7 496 kg žaliavų bus sustabdyta, kol bus pateikti atsekamumą įrodantys dokumentai.

Pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, gresia bauda.

Rekomenduojami video