Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai ir šiemet ties pagalbos ranką seniūnijoms

Kėdainių  krašte jau ne vienerius metus nusistovėjo graži tradicija, kuomet į pagalbą seniūnijų seniūnams kimba ir vietos ūkininkai. „Rinkos aikštės“ kalbinti ūkininkai sakė, kad prisidėti prie kraštiečių gerovės jiems yra garbės reikalas. 

Seniūnijoms – rūpestis 

Kaimo kelius paprastai prižiūri vietos seniūnijos. Tiesa, tenka pripažinti, kad su seniūnijų turima technika atlikti visus darbus laiku nėra lengva, o kai kurios seniūnijos ir greiderio neturi. Tad į pagalbą vietos seniūnams suskumba ir ūkininkai. Jie savo technika greideriuoja kelius, tvarko pakeles, atveža žvyrą, atlieka kitus darbus. Ir už tai ūkininkai neprašo nė cento, mat jie jaučia atsakomybę prieš savo kraštiečius. Seniūnai sako, kad ūkininkai geranoriškai sutinka padėti, mat patys ir naudojasi vietos keliukais. Dažnai ūkininkų technika ir pagadina vietos kelius, patys ūkininkai su tuo sutinka ir atsakomybės nevengia.

Gyvena draugiškai

Pėdžių kaimo ūkininkas Rolandas Andrulis sakė, kad keliais rūpintis jam tenka jau ne vienerius metus. Ūkininkas sakė, kad gerą darbą dėl gyventojų gerovės atlikti tikrai nesudėtinga.

„Mes turime techniką ir padedame. Patys matome, kada jau reikia keliuką patvarkyt, pagreideriuot. Būna, kad ir seniūnas paskambina, būna, kad ir mes jam skambiname. Pasitariame bendrai ir dirbame darbus. Kas kitas nudirbs, jei ne mes? Visi turime dirbti dėl seniūnijos gerovės“, – sakė R. Andrulis.

Prisidėti būtina 

Kėdainių rajono ūkininkas Gediminas Sabulis šeimininkauja Saviečių bei aplinkiniuose kaimuose. Ūkininkas sako, kad  ūkininkams prisidėti prie kelių priežiūros yra būtina.

„Jokia čia paslaptis, kad daugiausia keliukus pagadina sunkioji technika. Ją naudojame mes, ūkininkai. Reikia mums ir laukus tvarkyti, ir derlių nusiimti, ir jį parsivežti. Tad ir prisidėti tvarkant keliukus turime. Ir ne tik turime, bet ir prisidedame“, – kalbėjo ūkininkas G. Sabulis.

Padeda

Kėdainių rajono ūkininkas Valdas Songaila ne tik rūpinasi krašto keliais, bet ir  prisideda prie Pelėdnagių seniūnijos aplinkos gerinimo.

„Seniūnijai padedame tiek, kiek galime. Tikrai mielai bendradarbiaujame. Būna, kad reikia technikos, būna, kad reikia kelią kokį paremontuot. Visko būna. Bendradarbiaujame, nes esame vieno krašto gyventojai“, – sakė ūkininkas V. Songaila.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video