Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugnyje sudegė visas vienišos senolės turtas

Kėdainių rajone praėjusią savaitę ir vėl siautėjo didžiulės liepsnos. Šį sykį jos pasiglemžė visą garbaus amžiaus senolės turtą. Močiutė ne tik liko visiškai be nieko, bet ir gaisro metu apdegė, patyrė didžiulį išgąstį, o pragarišką vakarą prisimena su siaubu akyse. 

D. Kuprijanovo nuotr.

D. Kuprijanovo nuotr.

Kilo pavakaręPraėjusio antradienio vakarą Kėdainių rajone visiškai sudegė medinis apmūrytas gyvenamasis namas. Pranešimas apie gaisrą Bendrajame pagalbos centre buvo gautas 18 val. 39 min. Skubiosios pagalbos telefono numeriu paskambino liepsnas išvydę kaimynai. Buvo pranešta, kad Pelėdnagių seniūnijos Kruopių kaime atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Pirmieji nelaimėlei atskubėję padėti kaimynai močiutę rado gulinčią kieme šalia namo. Žmonės patraukė močiutę toliau, kad ji dar labiau nenukentėtų nuo liepsnų. Daugiau žmonių name nebuvo, mat močiutė buvo vieniša, gyveno viena, ją lankė giminaičiai.

Nelaukė pagalbos 

Žmonės nelaukė atvykstančios greitosios pagalbos, o patys sugalvojo vežti močiutę į gydymo įstaigą. Tiesa, medikai į įvykio vietą buvo iškviesti ir perėmę ligonę ją skubiai išsivežė. Močiutė dėl patirtų nudegimų paguldyta į Kauno klinikas. Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams, ugnis jau buvo apėmusi visą namą. Didelį gaisrą malšino Kėdainių, Pramonės ir Josvainių ugniagesiai. Ugniagesiai liepsnas malšino iki pat vidurnakčio. Jiems padėjo vietos gyventojai, kaimynai.

Sudegė viskas

Gaisro metu sudegė pastato stogas, pradegė ir buvo nuardyta apie 15 kv. m perdangos, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai, baldai, buvo nuardytos sienos. Iš degančio namo ugniagesiai išnešė dujų balioną. Ir nors močiutė saugojosi gaisro, mat name buvo įrengtas dūmų detektorius, šįsyk jis nepadėjo. Spėjama, kad ugnis išsipliekė dėl dujų nuotėkio. Močiutė jau kartą buvo netyčia palikusi neužsuktą dujų balioną.

Skaudi nelaimė

Kitą dieną po nelaimės įvykio vietoje apsilankęs Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas sakė, kad ši nelaimė sukrėtė ne tik vietos gyventojus, bet ir visą Pelėdnagių seniūniją.

„Labai gaila, kad gaisras pasiglemžė senolės turtą. Ji prarado viską. Gerai, kad yra artimieji, vis šiokia tokia parama. Tokie įvykiai labai skaudūs ir tikrai sujaudina visus žmones. Žinoma, atsargesni turėtų būti ir patys senoliai, ir juos prižiūrintys giminaičiai. Deja, taip jau būna, kad visko nutinka. Gerai, kad močiutė liko gyva po tokio įvykio“, – kalbėjo E. Pagirskas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video