Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugniagesių technika – istorinė. Tik ar tuo galima didžiuotis..

Minėdami savo profesinę šventę – šv. Florijono, ugniagesių globėjo, dieną, Tauragės savivaldybės ugniagesiai užsiminė ir apie problemas, kurias išsakė juos sveikinusiai vicemerei Virginijai Eičienei – sena technika, kone antikvariniai automobiliai, kuriuos vyrai patys lopo ir bando jais dirbti. Perskaitęs apie tai laikraštyje, žurnalistams paskambino pasipiktinęs senjoras. Vyras teigė negalįs suprasti Tauragės rajono savivaldybės prioritetų.

– Tai kaip čia dabar yra? Užsimanė būti žaliais ir perka elektromobilius, elektrobusus. Atseit būsim labai šiuolaikiški ir pirmi. Bet kur tas pirmumas, kai kalbame apie ugniagesių automobilius? Ar laukiame, kol pakeliui į gaisrą suges? – piktinosi vardo atskleisti nenorėjęs senjoras.

Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai vadovaujantis Robertas Masolas sutiko plačiau papasakoti apie tarnyboje naudojamus automobilius. Jie – tikrai ne pirmos jaunystės.

– Yra šešios ugniagesių komandos, kiekviena turi po autocisterną. Vieną automobilį Skaudvilėje laikome kaip pakaitinį, kai kuris nors sugenda. Vokiškas „Mercedes Benz“, tarnaujantis Dauglaukyje, yra 1975 metų gamybos. Du „Magirus Deutz“ pagaminti dar anksčiau – 1974 metais, jie dirba Kęsčiuose ir Gaurėje. Prasčiausia situacija Sungailiškiuose su ZIL 130, pagamintu 1982 metais. Mūsų ugniagesiai dažniausiai gaisravietėse atsiduria pirmieji, nes būna arčiausiai ir jiems tenka sunkiausi darbai. Pavyzdžiui, žiemą kilo gaisras netoli Kunigiškių ir Gaurės komandos autocisterna stovėjo ant tvenkinio kranto skersai, padavinėjo vandenį. Ant sankabos ėmė lašėti tepalai ir galiausiai ji sugedo. Jūs įsivaizduojate, kaip sunku 1974 metų gamybos autocisternai rasti sankabą? Su pažįstamų pagalba per kelias savaites radome detalę Vokietijoje. Lieka tik džiaugtis, kad toks gedimas neturėjo įtakos gaisro gesinimui, – apgailėtiną autoparko padėtį nupasakojo R.Masolas.

Sungailiškių autocisternos laiptelis kiaurai surūdijęs

Du automobilius savivaldybės Priešgaisrinė tarnyba prieš kelerius metus gavo panaudos sutartimi iš Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Tačiau ir tie ne jaunuoliai – pagaminti 1991 ir 1992 metais. Paprašytas atskleisti, kada pati tarnyba su savivaldybės pagalba pirko autocisterną, R.Masolas pakilo ieškoti dokumentų ir paaiškėjo, kad tai buvo prieš 15 metų. Žinoma, įsigytas nenaujas automobilis.

– Savų lėšų tokiam pirkiniui, kaip autocisterna, mes neturim. Pagrindines priemones pirkti galime tik su savivaldybės žinia. Kasmet surašome savo poreikius, nurodome, kad reikia dviejų automobilių. Bet paskutinįkart mums skyrė tik 600 eurų Žygaičių komandos būstinei tvarkyti, – sakė Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas.

Dauglaukio automobilis vis dar važiuoja, tačiau nesant vairo stiprintuvo reikia visos vyriškos jėgos, norint pasukti vairą

Internete skelbiama informacija, kad istoriniu automobiliu galima vadinti senesnę nei 30 metų transporto priemonę, kurią vis dar galima eksploatuoti. Tiesa, automobilis turi būti originalus. Štai Sungailiškių komandos skyrininkas Alius Geštautas aprodė vieną 1982 metų laidos ZIL 130 šoną, kuris buvo surūdijęs taip, kad teko pirkti stoginę skardą ir iš jos suvirinti.

– Lopom. Viskas mūsų pačių išmonė. Iš gaisro parvažiuojam ir jei ne tas, tai anas... Viskas supuvę. Bačka kiaura visiškai, visa suvirinta iš vidaus. Kai mašina važiuojant pakrypsta, bėga vanduo, – kalbėjo skyrininkas, rodydamas ir bekrentančią vairuotojo durelių orlaidę, ir kiaurai surūdijusį laiptelį.

Ugniagesys atviras – baisiausia būna važiuojant į gaisrą, kai tenka galvoti, ar pavyks nuvažiuoti iki gaisravietės, ar neužges automobilis, ar atlaikys, kol ugnį numalšins.

Prisimindami, kad per šv. Florijono dieną ugniagesiai vicemerei išsakė savo nuogąstavimus dėl gendančios technikos ir prašė informuoti apie tai naująjį merą Dovydą Kaminską, susisiekėme su rajono vadovu. Jis patikino apie šią problemą žinantis dar nuo tada, kai dirbo mero patarėju.

– Situacija tikrai sudėtinga. Vicemerė informavo, bet ir pats tai jau žinojau. Kalbėsim apie automobilius, dėl galimybių žiūrėsim. Turim apie tai ir su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba pasikalbėti. Kol kas konkrečiai nieko negaliu pažadėti, – nedaugžodžiavo D.Kaminskas.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video