Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugniagesiams tenka gesinti ir šašlykines

Ugniagesiai gelbėtojai kartais skuba gesinti absurdiškų gaisrų, kurių net negalima pavadinti gaisrais, mat jiems tenka gesinti šašlykines, nedidelius kūrenamus laužus. Vienas toks „gaisras“ kilo Liaudies g. 13-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo kieme.

Pranešė apie gaisrą

Žmonės pranešė apie gaisrą, o atvykę ugniagesiai turėjo gesinti rūkstančią šašlykinę. Šašlykinę kūrenę ir prižiūrėję asmenys tikino, kad laužavietė buvo saugi, o gaisrininkus jam iškvietė kažkuo nepatenkinti kaimynai. Esą kaimynai pavydėjo besilinksminantiems žmonėms ir nusprendė iškrėsti piktą pokštą.

Santykių aiškintis nedera

Ugniagesiai sako, kad užuot kvietę juos, žmonės geriau patys nueitų ir sudrausmintų kaimynus, jei jie kuria laužą ar šašlykinę ne vietoje. O aiškintis santykius kviečiant ugniagesius, švelniai tariant, yra keista.

Mieste negalima

Pasak ugniagesių, mieste bet kur laužo ar šašlykinės kūrenti tikrai negalima. Laužus galima kurti tik tam specialiai įrengtose vietose, privačiuose žemės sklypuose – savininko nustatytose vietose. Viešoje vietoje ir bendrojo naudojimo teritorijose – draudžiama. Kilnojamus maisto gaminimo įrenginius, kuriuose lauko sąlygomis gaminamas maistas ir naudojama atvira ugnis, reikia pastatyti taip, kad nenukentėtų žolinė augalija, greta esantys medžiai ar krūmai.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video