Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugniagesiai gelbėjo medyje įstrigusią varną

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams teko atlikti neeilinę gelbėjimo operaciją – gelbėti aukštai medyje įstrigusią varną. Operacija baigėsi sėkmingai ir išvaduotas paukštis buvo paleistas į laisvę.

Kreipėsi gyventojai

Aukštai medyje įstrigusią varną pastebėjo Kėdainių miesto Laisvės gatvės gyventojai. Paukštis tik plasnojo sparnais ir kabėjo žemyn galva, matėsi, kad jis į kažką įsipainiojęs. Žmonės, patys negalėdami padėti paukščiui, ieškojo profesionalios pagalbos.

Gyventojai susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacija, kurios atstovas taip pat nieko padaryti negalėjo – paukštis buvo pernelyg dideliame aukštyje.

Kreipėsi į gelbėtojus

Apie pusę pirmos Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba sulaukė Gyvūnų globėjų asociacijos prašymo padėti.

Kuomet prašo specialistai – gelbėtojai į pranešimą padėti gyvūnui ar paukščiui reaguoja. Į įvykio vietą atvykus gelbėtojų skyriui paaiškėjo, kad paukštis yra labai aukštai ir paprastomis ugniagesių kopėčiomis jo pasiketi neįmanoma. Tuomet į įvykio vietą buvo iškviestos automobilinės kopėčios.

Kopėčiomis gelbėtojui pasikėlus iki varnos paaiškėjo, kad jos kojos įsipainiojusios į virvę. Neilgai trukus gelbėtojas paukštį išvadavo iš spąstų ir šis nuplasnojo tolyn.

Gyvūnų globėjai sakė, kad greičiausiai varna virvėje įsipainiojo ant žemės ir su juo skraidė. O medyje ta virvė užsikabino už šakų ir tapo mirtinais spąstais paukščiui.

Pasitaiko dažnai

Gyvūnų globėjų tarnybos „Nuaras“ atstovai „Rinkos aikštei“ paaiškino, kad tokių įvykių pasitaiko gana dažnai. Kėdainiuose tai retas atvejis, tačiau didmiesčiuose būna dažniau.

„Vakar turėjome tokį patį atvejį Kaune. Tik ten buvo ne varna, o balandis. Dažnai paukščiai įsipainioja į žmonių neatsakingai paliktas virves. Vėliau skrisdami įsipainioja į šakas ir žūsta. Dažniausiai juos pražudo valas, valas su kabliuku. Daug paukščių pražudė“, – komentavo „Nuaro“ atstovai.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video