Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugdymas mokyklose keisis iš esmės: kaip atrodys kiti mokslo metai

Koronavirusas Lietuvoje kaip reikiant pakeis švietimo sistemą net ir kitais mokslo metais. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius svarsto, kad nuo rugsėjo 1-osios šalies mokyklos turėtų derinti nuotolinį ir kontaktinį ugdymą.

Pasak ministro, grįžimas į mokyklas dar šiais metais gali būti gera repeticija prieš rugsėjo 1-ąją, nes tikėtina, kad ir kitais mokslo metais mokyklose teks laikytis saugumo ir higienos priemonių bei derinti nuotolinį ir kontaktinį ugdymą.

„Labai svarbu suprasti, jog rugsėjo 1-ąją mes turėsime labai panašią situaciją ir panašius uždavinius saugoti rizikos grupės žmones, tarp kurių bus ir vaikų, ir pedagogų, ir šeimų žmonių. Mes turime mokėti organizuoti darbą taip, kad derintume nuotolinį ir kontaktinį darbą ugdymo įstaigose“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį kalbėjo A. Monkevičius.

Ministras siūlo mokykloms bandyti, koks ugdymo modelis šiuo metu labiausiai joms tinka. „Pasibandyti, pasižiūrėti, ką daryti, jeigu vaikų skaičius didelis ir neatitinka higienos normų, įmanoma, ar neįmanoma organizuoti. Jeigu neįmanoma, reikėtų stabtelėti, neeksperimentuoti ir baigti nuotoliniu būdu. Tą mes tikrai rekomenduojame.

Bet jeigu randami būdai, tikrai drąsintume lyderystę kartu ieškoti sprendimų, kaip būtų galima organizuoti, kad ir tą mišrų būdą“, – siūlė A. Monkevičius.

Įvedus mišrųjį ugdymo būdą, klasėse mokytojai, nepriklausantys rizikos grupei, galėtų vesti gyvas pamokas, svarsto ministras. „Tie vaikai, kurie lieka namuose, jiems gali dirbti mokytojai iš namų, kurie priklauso rizikos grupei“, – sakė A. Monkevičius.

Kitas variantas – transliacija iš gyvos pamokos, kur nuotoliniu būdu gali dalyvauti namuose likę vaikai.

Neprivaloma grįžti į mokyklas

Sušvelninus karantiną Vyriausybė leidžia moksleiviams dar šiais mokslo metais sugrįžti į mokyklas, tačiau tai nėra privaloma ir galutinį sprendimą turėtų priimti pačios ugdymo įstaigos, akcentuoja A. Monkevičius.

„Visi sprendimai, susiję su tuo, kokia dalimi ir kiek vaikų galėtų grįžti į mokyklą, kaip pradėti organizuoti darbą, turėtų būti priimti laikantis nurodytų rekomendacijų vietos savivaldos lygmenyje. Tai nėra jokia prievolė, tai tik galimybė pradėti štai tokį gyvą darbą mokyklose, derinant nuotolinį ugdymą ir kontaktinį darbą.

Ypač tai aktualu tiems vaikams, kurie turėjo mokymosi sunkumų, nes galbūt ne visur nuotolinis ugdymas buvo sėkmingas ir kokybiškas dėl įvairių technologinių priežasčių“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Vis dėlto ministras sako nesitikintis, kad šiais mokslo metais į mokyklas grįš daug vaikų. „Nemanau, kad bus masinis, kad tai bus bent jau ženklios dalies vaikų grįžimas, bet bent jau tam tikru laipsniu bus grįžtama. Ir tai bus vertinga tiek pačiai mokyklai, tiek visai sistemai, nes mes galėsime pamatyti, kokios konkrečios problemos, kurias dabar sunku numatyti, gali kilti“, – svarstė A. Monkevičius.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo gegužės 25 d. duris galės atverti ir pradinės mokyklos, taip pat galės būti vykdomas mokinių ugdymas specialiosiose mokyklose. Mokyti vaikus klasėse ar ne, turės apsispręsti pačios mokyklų bendruomenės.

Taip pat bus leidžiama organizuoti konsultacijas mokykloje vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams, skirtas brandos egzaminams pasirengti. Be to, nuo gegužės 25 d. leista dirbti ir kolegijoms, universitetams, kurie studijų negali vykdyti nuotoliniu būdu, taip pat profesinio mokymo įstaigoms, kai mokymo neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu arba kai jis vykdomas individualių užsiėmimų principu.

Nuo gegužės 30 d. mokyklose bus galima vykdyti pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Taip pat nuo šios dienos leista vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą, jeigu dėl programų specifikos neįmanoma jo vykdyti nuotoliniu būdu.

 

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video