Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tyrimas: nepasitenkinimas valdžia yra viena iš priežasčių, lemiančių sprendimą emigruoti

Nepasitenkinimas Lietuvos valdžia yra viena iš priežasčių, kuri lemia šalies gyventojų apsisprendimą išvykti, rodo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atliktas tyrimas.

„Iš 1500 apklaustų žmonių 305 išvyko norėdami pabėgti nuo lietuviško valdymo, 181 išvyko ieškodami geresnės valstybės. 50,5 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad jiems nepatiko Lietuvos valdymas“, - forume, skirtame aptarti Lietuvos demografinę politiką ir sprendimus, sakė VDU Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotoja Ilona Strumickienė.

Ji sakė, kad respondentai galėjo rinktis iš 13 variantų, kodėl išvyko iš Lietuvos, ir 39 proc. respondentų rinkosi atsakymus, kurie yra susiję su nepasitenkinimu valdžia ir Lietuvoje gaunamomis viešosiomis paslaugomis.

Pasak I. Strumickienės, jaunų žmonių, neturėjusių santykio su institucijomis, nepasitenkinimas valdžia yra mažesnis, tačiau su amžiumi jis didėja.

„Jaunų žmonių, kurie neturi darbinės patirties, santykio su institucijomis, nepasitenkinimas valdžia yra mažesnis, su amžiumi jis didėja. Šuolis nuo nulio iki trisdešimt kelių procentų įvyksta nuo 25 metų amžiaus, kai susiduriama su viešųjų paslaugų teikėjais. Tas vyksta, ir nepasitenkinimas yra stiprus. Vėlesniame laikotarpyje jis kyla, bet kyla ne taip stipriai ir greitai“, - sakė I. Strumickienė.

Kaip pastebėjo mokslininkė, lūkesčiai ir jų neatitinkanti patirtis lemia nepasitenkinimą valdžia visuose trijuose socialinio ir ekonominio statuso klasteriuose: tiek pirmajame, kuris apima besimokančius, darbines karjeras baigusius ar jų nepradėjusius asmenis, antrajame, apimančiame prasčiau arba vidutiniškai išsilavinusius, žemų pajamų, kvalifikuotus ir nekvalifikuotus darbininkus, ir trečio klasterio gyventojus, kurie yra labai gerai išsilavinę, vidutinių ar aukštesnių pajamų.

Rekomenduojami video