Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
"Tvarkiečiai" nemano, kad dėl vienos apygardos būtų galima nubausti 67 tūkst. rinkėjų

Partijos "Tvarka ir teisingumas" laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, vertindamas situaciją Šilutėje, sako, kad tai galimai yra provokacija, nes tarp tų, kurie buvo sulaikyti ir apklausti dėl galimo balsų pirkimo nėra partijos "Tvarka ir teisingumas" narių.

"Kiek pavyko išsiaiškinti, tarp tų, kurie buvo sulaikyti, apklausti nėra nei vieno partijos "Tvarka ir teisingumas" nario, visi 7 asmenis yra susiję su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Todėl kelia abejonių, ar tai nėra provokacija. (...) Kada aiškinomės situaciją, yra rasta dar ir kito kandidato medžiaga - socialdemokratų atstovo, bet kažkodėl Policijos departamentas šito neviešina", - penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Žemaitaitis.

"Tvarkiečių" partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus pareiškė, kad partija atsiriboja nuo galimo balsų pirkimo, nes "nedalyvavo visuose šituose procesuose".

"Tikrai yra noras kuo mažiau komentuoti ikiteisminio tyrimo detales ir leisti ikiteisminiam tyrimui vykdyti savo darbą", - sakė A. Petkus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė sudaryti specialią komisiją, kuri aiškinsis, ką daryti su "Tvarkos ir teisingumo" partijos balsais Šilutėje, paaiškėjus galimam balsų pirkimo faktui.

"VRK sudaryta darbo grupė iki spalio 30 d. turi priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Siūlomi variantai, kad gali taip atsitikti, kad visą partijos sąrašą išbraukti iš rinkiminių sąrašų. Mes siūlytume tokio varianto iš viso nesvarstyti, nes aiškiai Policijos departamentas pasakė, kad galimi nusikaltimai ir ikiteisminis tyrimas vyksta tik Šilutės apygardoje ir kalbėti apie kitas 69 apygardas iš viso nebūtų nėra ką. 67 tūkstančių rinkėjų balsų bausti už tai, kad galimai yra kažkokie pažeidimai ar nusikaltimai vienoje apygardoje būtų, švelniai tariant, nerūpestinga", - spaudos konferencijoje sakė A. Petkus.

Pasak jo, partija stengsis savo argumentaciją išdėstyti VRK.

Kaip jau skelbta, kad balsai prieš Seimo rinkimus galėjo būti perkami "Tvarkos ir teisingumo" partijos naudai, ketvirtadienį patvirtino policijos atstovai. Teigiama, kad šilutiškių grupė už balsus siūlė pinigus, alkoholį ir cigaretes.

Ketvirtadienį savo narystę partijoje sustabdė "tvarkietis", Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Politiko narystės stabdymas partijoje siejamas su tuo, kad Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimų partijos "Tvarka ir teisingumas" bandymų papirkti rinkėjus.

Rekomenduojami video