Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tvarkant nuotekas – nauji reikalavimai

Laikraščio skaitytojas teiravosi apie naują tvarką, susijusią su gyventojų ar įmonių naudojamais nuotekų valymo įrenginiais. Pasakojo girdėjęs, kad bus griežtinami reikalavimai, domėjosi, ką turėtų žinoti tokių įrenginių naudotojai.

Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės vyr. specialistė Evelina Cuzanauskienė patvirtino, kad netrukus įsigalios nauja tvarka, privaloma tiems, kurie naudojasi individualiais nuotekų valymo įrenginiais.

Pokyčiai laukia nuo lapkričio 1 d.

Pakeistu nuotekų tvarkymo reglamentu nustatomi reikalavimai visiems nuotekų valymo įrenginiams, taip pat ir individualiems bei grupiniams, šalinti azotą ir fosforą. Nustatomi didžiausios leistinos koncentracijos normatyvai azotui ir fosforui bei išleidimams, kai išleidžiama mažiau nei 5 kubiniai metrai nuotekų per dieną.

Naujiems reikalavimams užtikrinti iki lapkričio mėnesio įrengtiems individualiems valymo įrenginiams, valantiems iki 5 kubinių metrų nuotekų per dieną, bus taikomas pereinamasis dešimties metų laikotarpis – iki 2030 m.

Teigiama, kad dėl taršos azoto ir fosforo junginiais prastėja tiek šalies vidaus vandenų, tiek Baltijos jūros būklė. Azoto ir fosforo junginių šalinimas mažuosiuose valymo įrenginiuose padėtų gerinti šalies vandenų būklę, aplinkos kokybę. Šiai taršai mažinti ir skiriamos Nuotekų tvarkymo reglamento pakeitimo nuostatos.

Aplinkos ministerija rekomenduoja gyventojams, įsirengiantiems ar planuojantiems įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius, atkreipti dėmesį, kad perkamas įrenginys būtų paženklintas CE ženklu ir kad jo gamintojas ar platintojas pateiktų eksploatacinių savybių deklaraciją. Nuotekų valymo įrenginių tiekimą rinkai kontroliuoja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

 

Vaidotė Šantarienė

Rekomenduojami video