Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trijuose kaimuose liepsnojo šiaudų spudulai

Penktadienio vakarą ir naktį Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams net tris kartus teko skubėti gesinti laukuose degančių šiaudų spudulų, stirtų ir ritinių. Visais atvejais įtariama, kad šiaudai buvo padegti tyčia.

Po dešimtos

Pirmąjį pranešimą apie degančius spudulus ugniagesiai gavo penktadienio vakarą po dešimtos valandos. Buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijos Liepų kaime atvira liepsna pievoje dega penki spudulai. Atvykę ugniagesiai rado 10 hektarų lauke pradalgėse degančius šiaudus. Po pusvalandžio gesinant gaisrą Liepų kaime maždaug už 2 kilometrų pastebėti dar du gaisro židiniai. Ugniagesiai nuvyko į įvykio vietą ir užgesino Žilvičių kaime 5 hektarų lauke degusius 5 ritinius šiaudų.

Pamanė, kad namas

Dar vienas gaisras kilo Dotnuvos seniūnijoje. Apie pirmą valandą nakties buvo gaustas parnešimas, kad Dotnuvos seniūnijos Piliamanto kaime, važiuojant Šiaulių link, laukuose dega šiaudų kupeta. Ugniagesiams vykstant į gaisrą gautas dar vienas budraus piliečio pranešimas. Jis informavo, kad važiuojant nuo Kėdainių Šeduvos link, kairėje pusėje dega namas. Į įvykio vietą iš viso išsiųstos net keturios ugniagesių gelbėtojų autocisternos. Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad dega didžiulė šiaudų stirta. Ji sudegė visiškai, ugniagesiams liko tik išstumdyti pelenus.

Nutekėjo dujos

Neramus ugniagesiams buvo ir šeštadienio vakaras. Apie pusę devynių gautas parnešimas, kad Josvainių seniūnijos Kunionių kaimo Liepų gatvėje prie namo jaučiamas stiprus dujų kvapas, galimai nuteka dujos. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai budėjo tol, kol atvyko dujininkai ir užsuko dujas.

Trys iškvietimai

Sekmadienį ugniagesiai sulaukė trijų iškvietimų apie žmonių turtui galimai gresiantį pavojų. Apie vienuoliktą valandą jiems buvo pranešta, kad Pernaravos seniūnijos Grinių kaime žmonės mato labai daug dūmų. Atvykus paaiškėjo, kad 1 hektaro plote smilko ražienos.

Po pietų gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, dega konteineris. Atvykus paaiškėjo, kad degė metalinis statybinių atliekų konteineris.

Sekmadienio vakarą gautas pranešimas, kad Surviliškio miestelio Kėdainių gatvėje dega šiukšlės. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai konstatavo, kad buvo deginamas laužas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video