Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trečiosios Šimašiaus vestuvės paskatino įtarimus: mero žmona iš viso laimėjo 5 savivaldybės rengiamus konkursus

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sausį pranešęs apie skyrybas, praėjusį šeštadienį aukso žiedus sumainė trečią kartą. Pirmąja Vilniaus ponia dabar tapo „Do architects“ firmos architektė ir akcininkė Gilma Teodora Gylytė. Vieni merą sveikino, o kiti Vilniaus vadovo „meilės reikaluose“ įžvelgė supainiotus interesus ar net korupciją.

Socdemai reikalauja ištirti naujosios R. Šimašiaus žmonos verslo sėkmę, mat jos įmonės yra laimėjusios ne vieną Vilniaus savivaldybės konkursą. O labiausiai socdemams užkliuvo Tolminkiemio gimnazijos architektūrinės idėjos projektinis pasiūlymas, už kurį dabar jau mero žmonos firmai savivaldybė sumokėjo beveik 800 tūkstančių eurų.

 Savo trečiųjų vestuvių nuotraukomis šeštadienio rytą pasidalino Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Prieš pusmetį paskelbęs apie skyrybas, meras vedė „Do architects“ įmonės akcininkę ir architektę Gilmą Teodorą Gylytę. Nors nauji mero santykiai paaiškėjo tik dabar, bet pernai rugsėjį merą ir jo naująją žmoną galima matyti ir šiose nuotraukose prie rekreacinių įrenginių Naugarduko gatvėje, kuriuos už 12 tūkstančių eurų savivaldybei projektavo būsimos mero žmonos firma.

„Do architects“ laimėjo ir šiuo metu Tolminkiemio gatvėje statomos gimnazijos architektūrinio projekto konkursą, už kurį savivaldybė sumokėjo beveik 786 tūkstančius eurus. Tokie dabartinės mero sutuoktinės laimėjimai Vilniaus savivaldybėje užkliuvo socdemams. Esą tai gali būti viešųjų ir privačių interesų konfliktas ar net gi korupcija. „Vienai įmonei sekasi kaip sakoma lengviau, geriau kad kitoms, tai iš tiesų pasitvirtino tokie gandai, kad buvo įtarimų kodėl gi taip yra. Tai matyt vis dėl to tie artimi santykiai turėjo ir galėjo lemti, kad žmonės dabar gali galvoti, kad galbūt tai yra kažkokia tai puikiai veikianti korupcinė schema“, – sako Seimo narė Rasa Budbergytė.

  „Savivaldybėje, kai vyksta tokie dideli projektai būna skelbiami atviri konkursai. Juos organizuoja architektų sąjunga ir nepriklausomi nariai, kurie atrinkinėja idėjas nežinodami kieno tos idėjos yra, dėl tos vietos mums kaip ir ramu, nes akivaizdu, kas tai yra, kad tai yra skaidriai vykdomi konkursai“, – teigia mero patarėjas Karolis Vaitkevičius. Tolminkiemio gatvėje statomos gimnazijos architektūrinės idėjos projektinis pasiūlymas kainavęs savivaldybei 786 tūkstančius socdemams užkliuvo, nes neaišku, ar buvo sumokėta tik už idėją, ar realius techninius projekto darbus.

Bet kokiu atveju, pasak R. Budbergytės, net jei tai realūs darbai, kaina vis tiek netikėta. Architektų rūmų pirmininkas L. Rekevičius aiškina, kad tiek kainavo techninis projektas, į kurio kaina įskaičiuota inžinierių, instruktorių ir kitų specialistų atlygis, o architektų honoraras sudaro tik apie 30 procentų sumos. Lukas Rekevičius abejoja, ar šis atvejis gali būti korupcija, tiesiog konkursą laimėjo geriausias projektas.

„Kalbant apie architektūrinį konkursą. Ypač tą Tolminkiemio gimnaziją. Yra komisija suburiama, ten daug žmonių. Ten tikrai nėra vietos kažkokiam tai asmeniniam ten įsikišimui mero“, – kalba Architektų rūmų pirmininkas L. Rekevičius. R. Šimašius Vyriausiajai Tarnybinės etikos komisijai savo atnaujintą interesų deklaraciją pateikė tą pačią dieną, kai susituokė, tačiau iki šiol apie santykius su G. T. Gylyte nepranešė. Pasak specialistų, meras savo asmeninius ryšius turėjo deklaruoti anksčiau. „Patartina galimus interesus deklaruoti kuo anksčiau, o itin aukšto rango politikams, valstybės tarnautojams, koks ir yra meras, vengti netgi interesų konflikto regimybės“, – tikina „Transparency International“ vadovas Sergejus Muravjovas. Remigijaus Šimašiaus žmonos firma iš viso laimėjo 5 savivaldybės rengiamus konkursus, kurių bendra vertė siekia 822 tūkstančius eurų. Dėl šių laimėjimų socdemai kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Rekomenduojami video