Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tragiški egzaminų rezultatai – dar ne pabaiga: auga dar viena bemokslių karta?

Kol visa Lietuva susiėmusi už galvų svarsto, kas gi čia nutiko, kad trečdalis abiturientų neišlaikė matematikos egzamino, dešimtokų tarpiniai žinių patikrinimai liko nustumti į antrą planą. Tačiau liūdnoji žinia ta, kad ir PUPOS rezultatų aruodas yra ne ką labiau nuviliantis nei šių metų dvyliktokų matematikos valstybinis brandos egzaminas (VBE). Paaiškėjo, kad vidutinis kėdainiečių dešimtokų matematikos žinių vidurkis… net nepasiekia ketverto.

Beveik pusė neišlaikė

Šių metų dešimtokų tarpinio žinių patikrinimo rezultatai – verčiantys susimąstyti.

Su lietuvių kalba ir literatūra problemos, galima sakyti, nėra – vidutinis balas yra 6,58, kai šalies vidurkis 6,12, o neišlaikė 1,29 proc. moksleivių.

Tačiau matematikos vidutinis balas siekia vos 3,99, kitaip sakant, vidutinės kėdainiečių dešimtokų matematikos žinios net nesiekia patenkinamo lygio. Šalies vidurkis, tiesa, ne ką geresnis – vos 4,02 balo.

„Patenkinamo lygio nepasiekė 45 proc. mokinių“, – apie dešimtokų matematikos rezultatus kalbėjo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Lukšienė.

Taigi, kone pusė dešimtokų nepajėgė išlaikyti tarpinio matematikos egzamino. Be abejo, galima viltis, kad per du metus dalis jų savo lygį sugebės pagerinti.

Palyginti negalima

Jeigu šių metų PUPP rezultatai yra gana slogūs, galima pagalvoti, kokie gi buvo šiųmečių abiturientų tarpinio žinių patikrinimo rezultatai?

Ir vis dėlto panašu, kad pandemijos įnašas čia yra didelis.

2020 metais PUPP pasiekimų patikrinimas apskritai nevyko, tad ir pamatyti, kaip dabartiniai abiturientai laikėsi dešimtoje klasėje, negalime.

2021 m. mokiniai laikė pasiekimų patikrinimą nuotoliniu būdu, t. y. daugiausiai iš namų, todėl rezultatai nėra tikslūs, jais nesiremiama, tad dabartinių vienuoliktokų lemiamas žinių įvertinimas bus matomas tik per kitų metų VBE.

Rekomenduojami video