Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Toliau sparčiai judama blogiausio scenarijaus link: Lietuva jau įžengė į raudonąją C2 zoną

Penktadienį skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, pagal naujų atvejų skaičių, per dvi savaites tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Lietuva įžengė į antrąją raudonąją (C2) epidemiologinę zoną. Taip šalyje vis dar fiksuojama viena žalioji ir viena juodoji zona.

Šiuo metu dviejų savaičių sergamumo rodiklis siekia 167, o teigiamų tyrimų dalis – 3,20 proc. Šalyje jau skaičiuojamos 27 raudonos savivaldybės, pagal atvejų skaičių priekyje toliau išlieka Palangos miesto savivaldybė, kur minėtasis rodiklis jau siekia 487. Kitaip tariant, ši savivaldybė jau rytoj gali atsidurti juodojoje zonoje. Šiuo metu į juodąją zoną patenka Ignalinos rajonas, tačiau ne pagal naujų atvejų skaičių (85), o teigiamų tyrimų dalį per paskutines 7 dienas (10,2). Tiesa, kaip rodo Statistikos departamento duomenys, čia šiuo metu viso labo serga 8 žmonės.

  Vis dar žalia lieka Zarasų rajono savivaldybė. Statistikos departamento duomenys Primenama, kad lietuviška spalvų sistema paremta naujų atvejų skaičiui 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų dalimi per septynias dienas. Ji patvirtinta šių metų vasarį kaip karantino atlaisvinimo planas. A arba žaliasis scenarijus galioja, kai 100 tūkst. gyventojų tenka mažiau nei 25 atvejai, o teigiamų testų dalis yra mažesnė nei 4 procentai.

B arba geltonasis scenarijus suskirstytas į B1, kai yra 25–50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų, ir B2, kai 100 tūkst. gyventojų teka 50–100 atvejų.

Taip pat yra C arba raudonasis ir D – juodasis scenarijai, kai atvejų skaičiai perkopia atitinkamai 100 ir 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Anksčiau su šiais spalviniais rodikliais buvo siejami konkretūs suvaržymai ir atlaisvinimai, tačiau pastaruoju metu Vyriausybės atstovai akcentuoja, kad griežtesnės priemonės bus siejamos pirmiausia su ligoninių užimtumu. Ribojimus sieja su lovų užimtumu Numatoma, kad nauji ribojimai laukia lovų užimtumui pasiekus 250–300. Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 231 COVID-19 pacientas, 27 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

  Palyginti su ankstesne para, bendras ligonių gydymo įstaigose skaičius išaugo maždaug dviem dešimtimis. Deguonis papildomai tiekiamas 182 žmonėms, 11 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 50 žmonių.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 528 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirčių nefiksuota, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 167 atvejų, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 3,2 procento. Situacija tolygiai prastėja Kaip trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje apžvelgdamas situaciją nurodė Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius, Lietuvoje per paskutines 4 savaites stebimas naujų COVID-19 atvejų augimas.

Tuo metu pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateiktą informaciją Europos šalyse ši tendencija jau stebima šešias savaites. „Kalbant apie Lietuvą, atvejų skaičius kyla ir dvigubinasi kas savaitę. Šiandien jau yra nustatyti 503 atvejai. Teigiamų testų dali siekia 2,7 proc. ir vėlgi po truputį kyla. Ir kas ketvirtas simptominis atvejis yra teigiamas. Jei kalbame apie naujų atvejų skaičių 100 tūkst. gyv. per 14 dienų, tai mes įžengėme į C1 zoną, tai yra 122 atvejai. Europos Sąjungos vidurkis praeitą savaitę buvo 200 atvejų“, – aiškino jis.

Pranešėjas pridūrė, kad taip pat auga lovų užimtumas stacionare. Paskutiniais šios dienos duomenimis – 200 COVID-19 lovų ir 26 intensyviosios terapijos lovos yra užimtos. „Kalbant apie protrūkius, NVSC duomenimis, turime 58 aktyvius protrūkius, vien vakar nustatyta 12 naujų protrūkių. Tad jų skaičius taip pat auga. Tik gera žinia ta, kad protrūkiai nėra dideli – nuo 2 iki 6 atvejų“, – dėstė A. Ščeponavičius.

Rekomenduojami video