Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tiltas ne į pasaulio kraštą

Kašeliškių kaimas Parovėjos seniūnijoje – pakankamai atoki vieta, bet ir ten gyvena žmonės, kuriems yra aktualus susisiekimas su pasauliu, esančiu užu Gervelės upės. Vienintelis tokio 5 sodybų kaimelio susisiekimo būdas – tiltas.

Pirmosiomis spalio dienomis jis, beveik po 11 metų pertraukos, buvo rekonstruotas ir dabar vėl yra saugus naudoti.

Kaip ir 2009 m. pabaigoje, taip ir dabar tilto rekonstrukcija užsiėmė Parovėjos seniūnijos darbuotojai – jie patys tarėsi, sprendė, kaip geriausia tvarkyti tiltą, patys ir darbus atliko. Ir viskas – ne už kokius nors projektinius pinigus, o už seniūnijos sutaupytus. Be abejo, be seniūnijos bičiulių pagalbos irgi neapsieita.

Pagrindinės tilto metalo konstrukcijos – dar tarybinių metų. Seniūnijos darbininkai Gitautas Januševičius, Saulius Birinis, Egidijus Punys, ūkio reikalų specialistas Petras Drevinskas ir pagal Užimtumo tarnybos programą dirbę Aurimas Dovydėnas bei Rimantas Skutkevičius 11 metrų ilgio ir 4,5 m pločio tilto rekonstrukcijai naudojo maumedžio medieną. Maumedžius vyrai išpjovė seniūnijos teritorijoje esančiose kapinėse, o tilto rekonstrukcijai reikalinga medžiaga buvo paruošta Rimanto Žigo lentpjūvėje Parovėjoje. Iš viso – 5 kubiniai metrai tvirto impregnuoto medžio. Tilto provėžose, tai yra važiuojamojoje dalyje, vyrai suklojo elektrinių oro linijų atramas – tam buvo naudota nuosava G. Januševičiaus technika. Tokiu būdu užtikrintas ilgesnis tilto tarnavimo laikas.

Sumaniems, darbštiems, ne vieną gražų sumanymą seniūnijoje įgyvendinusiems vyrams panašūs darbai – jokia naujiena. Labai daug ką galima padaryti savo jėgomis, tereikia tik noro – visi kaip vienas tvirtina jie. Taigi nuo šiol seniūnijos darbuotojų dėka Kašeliškių kaimas vėl – ne pasaulio kraštas.

 

Indra DREVINSKAITĖ

Rekomenduojami video