Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Telšių rajone aptiktas aptvaras su gaištančiomis kiaulėmis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių departamento inspektoriai operatyviai reaguodami į pranešimą apie galimą žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį Sarakų antrajame kaime, krūmuose rado aptvarą su gaištančiomis kiaulėmis. Nustatyta, kad keturios kiaulės gaišo mažiausiai tris savaites, o vienintelę likusią gyvą VMVT specialistams teko nugaišinti. Besislapstančiam gyvūnų savininkui gresia baudžiamoji atsakomybė. 

„Pamatėme neregėtą aplaidumą ir žiaurumą, kuris kiaulėms kainavo gyvybes. Nusikalstant įstatymui, gyvuliai buvo laikomi lauke, už vielos tinklo aptvaro, vos pridengto polietilenine plėvele, jie neturėjo kur pasislėpti nuo šalčio ir gaišo iš bado. Galime tik spėlioti, kas lėmė tokias sąlygas ir kur dingo gyvulių savininkas. Atsižvelgiant į padėtį, turėjome reaguoti nedelsiant ir priimti būtinus sprendimus“, – sako VMVT Telšių departamento direktorius Zigmas Nevardauskas. 

Pasak vadovo, su  savininku susisiekti nepavyko, o kiaulių laikymo vieta nebuvo registruota Ūkinių gyvūnų registravimo informacinėje sistemoje. Kiaulių aptvare, atokiau nuo apleisto namo buvo gausu purvo ir mėšlo, buitinių bei statybinių atliekų. Be to, nugaišusios kiaulės buvo apdraskytos, todėl tikėtina, kad jomis maitinosi laukiniai, bešeimininkiai gyvūnai. Tyrimo metu pastebėti šių gyvūnų pėdsakai bei pagauti ir perduoti prieglaudai du palaidi šunys.  

Siekiant nustatyti tikslią gyvūnų gaišimo priežastį buvo paimti mėginiai laboratoriniam tyrimui. Gautas atsakymas iš Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, kad užkrečiamųjų ligų diagnozė nepasitvirtino – gyvūnai nugaišo dėl bado ir nepriežiūros. Visos gaišenos buvo išvežtos utilizavimui. Likviduojant potencialią taršos vietą bei galimus užkrečiamųjų ligų šaltinius, kartu su Gadūnavo seniūnijos atstovais dvi dienas vyko tvarkymo ir utilizavimo darbai.  

Surinkta medžiaga perduota ikiteisminio tyrimo institucijai. Pagal LR Baudžiamojo kodekso 310 str. 1 dalį, asmuo už žiaurų elgesį su gyvūnais, dėl kurio įvyko gyvūnų gaišimas, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. 

Rekomenduojami video