Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teismui perduota byla dėl Šilutės teritorijos teršimo. Žala siekia 55 mln. eurų
Teismui perduota byla dėl teritorijos Šilutėje užteršimo naftos produktais. Teisėsauga skelbia, kad buvo padaryta daugiau nei 55 mln. eurų turtinė žala gamtai, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai.

Baigtas ikiteisminis tyrimas

Šiandien, ketvirtadienį, Klaipėdos apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad baigtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo. Byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams. Prieš teismą stos buvęs Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, buvęs administracijos direktorius, dabar mero pavaduotojo pareigas einantis Sigitas Šeputis, administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus bei savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Šilutės autobusų parkas“ direktorius Artūras Stonkus.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų į korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Istorijos pradžia – 2018 m. kovas

STT pranešime skelbiama, kad tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės r. savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo buvo pradėtas 2018 metų kovą. Minėtieji asmenys kaltinami tuo, kad, veikdami grupėje ir pasinaudodami užimamomis pareigomis, pažeidė teisės aktais nustatytas aplinkos apsaugos priežiūros taisykles ir siekė sumažinti galimus vieno sklypo sutvarkymo kaštus.

Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo naftos produktais užteršto grunto neteisėtą išvežimą iš vieno Šilutės mieste esančio sklypo bei šios atliekos sandėliavimą ir sklaidą tam neskirtoje vietoje.

Surinkta duomenų, kad kaltinamieji, suorganizavę pavojingų atliekų pervežimą į ne tam skirtą vietą, neteisėtai sudarė pagrindą įtraukti šią teritoriją į cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų sąrašą bei jos sutvarkymui gauti lėšų iš ES fondų programos.

Nustatyta, kad pavojingomis atliekomis buvo užteršta beveik 8 tūkst. kv. m ploto teritorija esanti Šilutės mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo padaryta didelė – daugiau nei 55 mln. eurų – turtinė žala gamtai, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Asmuo už aplinkos taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to buvo padaryta didelė žala orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams, ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Užterštas gruntas

Primename, kad istorija Šilutėje prasidėjo užsimojus buvusio Šilutės autobusų parko teritorijoje statyti naują autobusų stotį ir prekybos centrą, kur dabar veikia „Lidl“, greta įrengta nauja autobusų stotis. Šilutės autobusų parkas ir administracija įsikūrė naujame pastate Šilutės pakraštyje, jau parduota ir senoji Šilutės autobusų stotis. Buvusio Šilutės autobusų parko teritorijos Tilžės g. žemė ilgus metus buvo teršta įvairiais degalais. Ją teko iškasti, išgabenti, išvalyti. Dalis šios užterštos žemės, matyt, buvo išgabenta į kitą vietą Šilutėje.

Skandalas prasidėjo į Savivaldybę atvykus Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams. Prasidėjo kratos ir Savivaldybėje, ir namuose. Į areštinę nakčiai buvo išvežti meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algis Bekeris ir tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Netrukus visi sugrįžo, o dėl mero V. Laurinaičio, kaip esame paskelbę, tyrimas buvo nutrauktas.

Šiai istorijai jau ketvirti metai…

Rekomenduojami video