Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teismas leido K. Bartoševičiui vasarą atostogoms išvykti iš Lietuvos

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui teismo leisti vasarą išvykti iš Lietuvos, Eltą informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Penktadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad leidžia kaltinamajam K. Bartoševičiui išvykti iš Lietuvos jo prašomu vasaros laikotarpio metu.

Nors kaltinamojo prašymui prieštaravo prokuroras ir nukentėjusiųjų atstovės, teismas nurodė, kad kardomosios priemonės negali riboti asmens laisvės labiau nei tai būtina.

„Asmeniui, kuriam taikomos kardomosios priemonės, ribojančios jo laisvę, turi būti sudaroma galimybė išvykti tada, kai teismo posėdžiai nevyksta, jei jis to pagrįstai prašo. Kaltinamojo gynėjo nurodyta priežastis ir kelionės maršrutas teisingumo vykdymo procesui netrukdo, todėl nėra priežasčių jam drausti išvykti iš Lietuvos nurodytu laikotarpiu“, – teismo pranešime pažymėjo teisėjų kolegijos pirmininkas teisėjas Valdas Ciesiūnas.

Kito pareikšto gynėjo prašymo – apklausti papildomus liudytojus teismas netenkino, nurodęs, kad įrodinėjimo procesas negali būti begalinis ir įrodymų turi būti tiek, kad jų užtektų pagrįstoms išvadoms padaryti.

Kaltinamojo Olegas Šibkovas advokatas Eltai sakė, kad jo klientas maždaug mėnesiui nori išvykti į Italiją, bilietų jis dar nėra įsigijęs, nes laukia teismo leidimo.

„Atostogoms, poilsinei kelionei“, – Eltai sakė O. Šibkovas.

K. Bartoševičiui taikomos dvi kardomosios priemonės – iš jo paimti dokumentai, be to, jis yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos. Dokumentai jam buvo laikinai grąžinti, kol vyko rinkimai.

Per posėdį ketvirtadienį pradėti peržiūrėti nukentėjusių vaikų per ikiteisminį tyrimą atliktų apklausų vaizdo įrašai, patys nukentėjusieji dabar teismo procese tiesiogiai nedalyvauja, jiems atstovauja tėvai, advokatai.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Rekomenduojami video