Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tarp didžiausių gaisrų šalyje – gaisras Kėdainių rajone

Pasibaigus metams Valstybinė gelbėjimo tarnyba skaičiuoja nuveiktus darbus. Tradiciškai sudaromas ir didžiausių šalies metų gaisrų penketukas. Šį kartą į jį pateko ir Kėdainių rajonas.  Gaisras Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Gučkampio kaime pripažintas vienu didžiausių šalyje.

Sudegė visa sodyba

Pernai šalyje kilo beveik 12 tūkstančių gaisrų. Daugelis jų – skaudžios netektys, prarastas turtas, o neretai ir viltis. Ugnis pasiglemžė ne tik gyventojų namus, bet ir 86 gyvybes, skelbia ugniagesiai. Vienas didžiausių gaisrų šalyje pernai birželio mėnesį kilo būtent Kėdainių rajone, kur sudegė ne tik gyvenamasis namas, bet ir sodyba, ūkinės paskirties pastatai, žemės ūkio padargai.

Milžiniškos pajėgos

Birželio 4 dienos vakare didžiulis gaisras kilo Gučkampio kaime. Jį malšino didelės ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Į gaisrą atvyko 6 gaisrinės autocisternos, jį gesino 12 ugniagesių gelbėtojų ir 6 savanoriai ugniagesiai. Tąkart atvira liepsna degė net penki pastatai, vienas iš jų – gyvenamasis namas.

Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas, medinė daržinė, viduje buvę 120 šieno ritinių, prie daržinės buvusi traktoriaus priekaba su 7 šieno ritiniais, medinis sandėliukas, garažas, lauko virtuvė. Sudegė gyvenamojo namo stogas, sukrito perdanga, išdegė vidus. Gaisro metu buvo išgelbėta šalia degusių pastatų buvusi žemės ūkio technika: kombainas „Niva“, du šieno presai, bulvių sodinamoji ir šieno grėbimo mechanizmas.

Ugniagesiai gaisravietėje budėjo visą naktį, o kitą dieną jie dar perkasinėjo smilkstančius lauke išpiltus grūdus.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video