Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sviliuose sudegė ūkinis pastatas ir du priestatai

Naktį iš antradienio į trečiadienį Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Svilių kaime kilo didžiulis gaisras, kurio metu sudegė dviem šeimoms priklausantis ūkinis pastatas ir du priestatai. Laimei, gaisro metu žmonės nenukentėjo, tačiau nuostoliai nemenki – sudegė ne tik įvairūs rakandai, bet ir žiemai paruoštos malkos.

Keistas sutapimas, tačiau ūkiniai pastatai nuo 2018 metų Sviliuose dega kasmet.  

Užsidegė vidurnaktį

Pranešimas apie gaisrą Svilių kaime Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 00 val. 29 min. Vietos gyventojas pranešė, kad Vyturių gatvėje atvira liepsna dega kaimynų tvartas, netoliese – gyvenamieji namai.

Į nelaimės vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Josvainių ir Pramonės ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Degė atvira ugnimi

Kėdainių ugniagesiai į gaisravietę atskubėjo per penkiolika minučių nuo pagalbos pranešimo.  Jiems atvykus pastatas degė atvira liepsna. Ugniagesiai išsiaiškino, kad ūkinis pastatas mūrinis, 10x6 m, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu, perdanga medinė, prie jo priblokuoti 6x6 m ir 3x6 m mediniai priestatai vienšlaičiu šiferio stogu.

Trys ugniagesių cisternos ir septyni ugniagesiai ugnį malšino apie dvi valandas. Paskutiniai ugniagesiai gaisravietę paliko tik paryčiais.

Sudegė visiškai

Ugniagesiams numalšinus liepsnas ir sutvarkius gaisravietę konstatuota, kad gaisro metu nudegė pastato ir priestatų stogai, stipriai apdegė sienos, sudegė 10 m³ malkų ir priestatuose buvę namų apyvokos ir ūkio daiktai.

Kokios gaisro kilimo priežastys, dar aiškinamasi. Jau žinoma, kad elektros ūkiniame pastate nebuvo. Neatmetama, kad gaisras galėjo kilti dėl neatsakingai išpiltų pelenų ar numestos neužgesintos nuorūkos.

Svarbu žmonės gyvi

Trečiadienio rytą kalbintas vienas iš ūkinio pastato šeimininkų apgailestavo, kad sudegė visos žiemai paruoštos malkos. Vyras tik pasidžiaugė, kad žmonės po tokios pragariškos nakties liko sveiki.

„Vagis bent sienas palieka, o ugnis viską išsineša. Viskas sudegė, visi daiktai, malkos. Liko tik plytų mūras, bet ir jis perdegė, niekam tikęs. Versim visą pastatą ir viskas, jis nebetinkamas niekam. Liūdna labai ir pikta, nes gaisras kilo dėl kažkieno netinkamo elgesio. Aš pats gaisro metu buvau namuose, kai kaimynai, grįžę naktį iš darbo, mane pabudino ir pranešė, kad mano tvartas dega. Jie ir iškvietė ugniagesius, esu jiems dėkingas“, – atsiduso ūkinio pastato netekęs gyventojas.

Prieš metus toje pat gatvėje

Didelio gaisro Svilių kaime būta ir pernai. Beje, prieš metus ūkinis pastatas degė toje pat gatvėje, kaip ir šiemet. Tuomet degė net keturioms šeimoms priklausantis didžiulis ūkinis pastatas.

Deja, tiek pastatas, tiek jame buvę namų apyvokos daiktai, malkos ir šienas sudegė. Kaimo gyventojai iki šiol sako, kad gaisras plito labai greitai, o jo kilimo aplinkybės labai miglotos.

Prieš dvejus metus

Sviliuose ūkinis pastatas liepsnojo ir prieš dvejus metus. 2018 metų balandžio mėnesį ūkinis pastatas degė šio kaimo Beržų gatvėje. Tuomet ugniagesiams atvykus į įvykio vietą pastatas taip pat jau degė atvira ugnimi.

Pastatas ir jame buvę namų apyvokos daiktai sudegė. Išgelbėtas priestatas su namų apyvokos daiktas ir dviračiais. Tąkart nustatyta, kad gaisras kilo pirties patalpoje dėl netvarkingos krosnies ar dūmtraukio.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video