Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Svetimi svarbesni už savus, o mažumos - už daugumą

Šį straipsnį parašyti įkvėpė vilnietės Kristinos skambutis. Ištikima „Vakaro žinių“ skaitytoja pasipiktino ataskaita, kurią Jungtinių Tautų Ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių komitetui parengė Vyriausybė.

Joje dėstoma, kad yra patvirtintos kelios čigonų integracijos į visuomenę programos, kainuojančios po 700 tūkst. eurų ir daugiau, valstybinės institucijos leidžia pinigus seksualinių mažumų propagavimui, netgi finansuojamos programos, skirtos „LGBT asmenų matomumo Lietuvoje didinimui“. O Užsienio reikalų ministerija šiemet tapo oficialia Lietuvos gėjų lygos organizuotos tarptautinės konferencijos globėja!

Ponia Kristina baisisi, kad pinigai taškomi mažumoms, o dauguma užmirštama. Kad ir tie patys pensininkai. Taip pat ją stebina, kad iš politinių kalinių bei tremtinių atimtos beveik visos anksčiau teiktos malonės - pigesni vaistai, nemokamas dantų protezavimas ir t.t. O štai homoseksualams ir čigonams pinigų negailima.

Mūsų politikai stebina ir tuo, kad prioritetus skiria ne saviems piliečiams, o svetimiems. Lietuvoje skursta maždaug trečdalis gyventojų, tačiau Vyriausybė 38,2 mln. eurų didins savo kapitalą Tarptautiniame rekonstrukcijos ir plėtros banke. Tiesa, šiuos pinigus turėsime sumokėti ne iš karto, o dalimis. Be to, gali būti, kad kol kas atsipirksime 5,7 mln. dolerių (5,2 mln. eurų), nes kitą sumą turėsime įmokėti tik esant atskiram reikalavimui. Kad būtų aiškiau - bankas neskolina nei už dideles, nei už mažas palūkanas. Jis remia neturtingas šalis.

Aišku, padėti skurstantiems reikia ir tai yra gražu. Tačiau negi kokia nors šeima pirmiausiai aukotų kitai skurstančiai šeimai, jei jos pačios vaikai neturėtų ką valgyti?

 

Danas NAGELĖ

Rekomenduojami video