Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šventinėmis dienomis policija stiprins patruliavimą

Lapkričio 1-oji − Visų šventųjų diena ir lapkričio 2-oji − Vėlinės Lietuvoje – nedarbo dienos. Daugelis žmonių tradiciškai vyks lankyti artimųjų kapų, taip pat viešės pas gimines. Transporto priemonių srautas visoje šalyje švenčių dienomis, palyginti su įprastais savaitgaliais, smarkiai išauga. Šiuo laikotarpiu važiavimo sąlygas lemia prastas matomumas, slidi kelio danga, blogos oro sąlygos ir kt., todėl visiems eismo dalyviams keliuose ypač reikia būti atidiems ir atsargiems.

Lietuvos policija, siekdama užtikrinti viešąją tvarką ir padėti eismo dalyviams, sustiprins patruliavimą šalies keliuose, prie kapinių ir kt. viešosiose vietose bei vykdys prevencines priemones. Atsižvelgdami į tai, kad transporto priemonių srautas tiek valstybinės, tiek krašto ir vietinės reikšmės keliuose suintensyvės. Policijos pareigūnai patruliuodami visoje šalyje tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu reguliuos eismą, pasirūpins, kad žmonės išvengtų transporto priemonių spūsčių, teiks pagalbą eismo dalyviams prie įvažiavimų į kapines.

Motyvuotai pasirinktose vietose bus organizuojamos trumpalaikės policinės priemonės, blaivumo patikrinimai ir šiurkščių pažeidimų išaiškinimas.

Svarbiausia, susiplanuoti kelionę, kad nereiktų skubėti, numatyti maršrutą ir iš anksto patikrinti transporto priemonės būklę.

Informaciją apie laikinus eismo pokyčius dėl vykdomų darbų valstybinės reikšmės keliuose galima rasti interneto svetainėje Eismoinfo.lt. Joje skelbiama naudinga informacija apie eismo sąlygas (kelių eismo intensyvumas, oro sąlygos, eismo ribojimas ir pan.).

Lietuvos kelių policija pataria keliaujantiems

Pėstiesiems ir važiuojantiems dviračiu:

● Per važiuojamąją kelio dalį galite eiti tik tada, kai esate visiškai įsitikinę savo saugumu.

● Neužsiimkite jokiais pašaliniais darbais eidami per kelią.

● Būkite matomi – atšvaitas, prožektorius, šviečiantis žibintas, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais tamsiuoju paros metu ir esant blogam matomumui yra privalomi einant kelkraščiu ar važiuojamosios kelio dalies kraštu.

● Dviratis turi turėti tvarkingą stabdį, garso signalą. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.

● Važiuojant dviračiu važiuojamąja kelio dalimi, privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, gale – raudonos šviesos žibintas.

● Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu (esant blogam matomumui), dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

● Dviračio vairuotojas pėsčiųjų ir dviračių take, šaligatvyje, kelkraštyje privalo duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus.

Vairuotojams:

● Prieš vykdami į kelionę pasidomėkite važiavimo sąlygomis.

● Iš anksto pasirūpinkite savo transporto priemonės technine būkle (padangos, šviesos prietaisai, stiklo valytuvai, jų plovimo skystis ir pan.). Turėkite transporto priemonėje avarinio sustojimo ženklą, gesintuvą (-us), pirmosios pagalbos rinkinį (-ius), ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, jos gali prireikti tamsiuoju paros metu (esant blogam matomumui), lanksčią vilktį, atsarginį ratą.

● Prie transporto priemonės vairo sėskite tik būdami blaivūs. Prisiminkite, kad ir vairuotojas, ir keleiviai privalo segėti saugos diržus.

● Vairuodami nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis, neturėdami laisvų rankų įrangos.

● Atidžiai stebėkite kelio ženklus, eismo ribojimus, apylankas, kitas nuorodas, vykdykite policijos pareigūnų reikalavimus.

● Važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Ypač dėmesingi būkite gyvenvietėse, gyvenamosiose zonose (namų kiemuose), prieš pėsčiųjų perėjas, privažiavimuose prie kapinių, išvažiuodami iš šalutinio kelio. Nelenkite neįsitikinę, kad tai daryti saugu, ypač važiuodami transporto priemonių kolonoje.

Lietuvos kelių policija keliaujantiems intensyvaus eismo dienomis linki rimties ir susikaupimo keliuose.

Rekomenduojami video