Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Svencelės draustinyje atkuriama šiaurinė aukštapelkės dalis

Svencelės telmologiniame draustinyje šiuo metu vyksta hidrologinio režimo atkūrimo darbai. Siekiant atkurti aukštapelkės šiaurinę dalį, joje bus įrengta vienuolika įvairios konstrukcijos vandenį sulaikančių užtvarų.

Svencelės draustinyje jau atlikta 1,5 km ilgio senojo polderio pylimo vakarinės dalies rekonstrukcija, sujungiant ją su jau anksčiau rekonstruota rytine polderio pylimo dalimi.

Lietuvos ornitologų draugija kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija vykdo gamtosauginį projektą „Svencelės pelkės apsaugos būklės gerinimas“, kuriuo siekiama pagerinti sausinimo pažeistų aukštapelkės buveinių būklę ir išsaugoti jos gamtines vertybes.

Norima atkurti retų ir nykstančių paukščių, ypač dirvinio sėjiko, bei augalų buveines, taip pat atkurti pelkėdarai palankų hidrologinį režimą.

Gamtotvarkos darbais siekiama sustabdyti organinių ir maistinių medžiagų patekimą iš pažeistos pelkės į Kuršių marias bei Baltijos jūrą, taip mažinant jų eutrofikaciją.

Projektą, kuris turi būti užbaigtas šiais metais, finansuoja Baltijos jūros apsaugos fondas (angl. Baltic Sea Conservation Foundation).


Rekomenduojami video