Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Švėkšniškiai kyla į kovą dėl savo pašto išlikimo

Birželio pradžioje lyg perkūnas iš giedro dangaus švėkšniškius pasiekė žinia, jog miestelyje gali nebelikti pašto skyriaus.

Gyventojai baiminasi, kad paslaugų prieinamumas taps labai sudėtingas. Oficialiame AB Lietuvos paštas pranešime apie uždaromą pašto skyrių Švėkšnoje neužsimenama, priešingai – gražiai teigiama, kad perorganizavimas vyks siekiant užtikrinti kokybišką paslaugų teikimą ir patogų jų prieinamumą visiems, ir nurodoma, jog paslaugų teikimas bus organizuojamas tiesiog kitaip. O pašto skyrius visiškai nebus uždarytas.

Mobilaus laiškininko nesulaukia

„Kaip nurodoma rašte, antradieniais-šeštadieniais nuo 11 iki 11:15 val. mobilusis laiškininkas teiks visas paslaugas naujai įrengtoje dabartinio pašto skyriaus vietoje. Skelbiama, kad nuo liepos 19 d. visas paslaugas seniūnijoje teiks minėtas mobilusis laiškininkas, kurį galės išsikviesti kiekvienas. Esą toks modelis jau pasiteisino kaimiškosiose vietovėse ir net leidžia teikti platesnį paslaugų spektrą.

Švėkšniškių tokie žadami teigiami pokyčiai neįtikino. Atsirado aktyvių žmonių, kurie pradėjo rinkti parašus dėl Švėkšnos pašto išsaugojimo. Vos per dvi savaites surinkti daugiau nei 800 parašų leidžia daryti prielaidą, jog žadamos inovacijos gyventojų nežavi.

Pritarančiųjų parašai buvo renkami po kreipimusi, kuriame teigiama, kad gyventojai tikrai nėra prieš inovacijas, bet paštas daugelį metų atlieka tokias funkcijas, kurių mobilusis laiškininkas neturėtų galimybės suteikti. Tai ne tik paslaugų suteikimo vieta, bet ir traukos centras, pašte galima sutikti ir užsieniečių keliautojų, kuriems paštas yra ir informacijos centras, ir prekių įsigijimo vieta, kuri primena jų kelionę, kad į paštą dažnai užsuka ir vestuvininkai, pritrūkę atvirukų ir kitų prekių.

Šiuo metu, kai aplinkinius paštus uždarė, į šį paštą skuba žmonės ir iš aplinkinių rajonų, nes, jų teigimu, mobiliojo laiškininko jie nesulaukia, tad džiaugiasi galėdami atvykti į paštą prekių ar siuntų. Pašte teikiama perlaidų priėmimo ir išmokėjimo paslauga, ja naudojasi ir miestelyje įsikūrusios ligoninės pacientai. Pašto uždarymas yra neracionalus sprendimas, nes teikiamos paslaugos būtinos“, – teigiama rašte.

Vietiniai ūžia

„Švėkšnos naujienos“ informuoja, kad išgirdo rimtų nuogąstavimų dėl vienašališkai, nepasitarus su bendruomene priimamų sprendimų.

„Tiesiog fiziškai nebus įmanoma mobiliajam laiškininkui aptarnauti tokios didelės teritorijos. Gretimose seniūnijose uždaryti pašto skyriai rodo, kad prisikviesti paštininką nėra taip paprasta. Net patys šių seniūnijų gyventojai naudojasi Švėkšnos pašto paslaugomis, nesulaukdami mobiliųjų paštininkų. Kiek daug žmonių ateina į Švėkšnos paštą. Vyresnio amžiaus žmonės čia moka mokesčius, nes „Perlo“ terminale niekas nepaaiškina, jeigu kyla nesklandumų. Girdėjau, kad darbuotojai žada išeiti iš darbo, baimindamiesi nepakeliamo krūvio. Nesuprantu: valstybėje, kur skelbiama apie rūpinimąsi paprastais žmonėmis, niekas jų neklausia, kaip jiems geriau. Kodėl niekas nesitarė su žmonėmis, niekas neklausė, kaip jiems būtų patogiau“, – guodėsi pašto išsaugojimu suinteresuoti piliečiai.

Žinią paskelbus „Švėkšnos naujienose“ vietiniai suskubo ir internetinėje erdvėje dalintis savo mintimis. „Kas čia darosi? Gal uždarykite mokyklą, dar seniūniją, ir Švėkšna liks gūdus kaimas. Paštas mums reikalingas ir baikit griauti paskutinius likučius. Reikia grynų pinigų nusiimti – reikia ubagauti per visas parduotuves. Šitiek metų neturim net bankomato“, – rašė Regina.
„Palikti, būtina įstaiga Švėkšnoje!“, – mano Ligita. „Nežinojau apie akciją, pritariu žmonių išsakytoms mintims. Veiviržėnuose nebėra pašto ir tai apsunkina žmonių ir įstaigų gyvenimą“, – tikina Laima. „Žinoma, palikti! Nesuprantu Lietuvos pašto užmojų. Ką jie taupo ir ką sutaupys.

Šitiek uždarytų paštų, likę tušti pastatai gal ir parduoti ir vis tiek nepragyvena. Kažkaip visais laikais pragyveno ir nenaikindami, kur čia šuo pakastas?“ – piktinosi Kristina. „Tik kai kuriuos paštininkus reikia atleisti pamiršta laiškus atvežti, reikia pačiam ieškoti, nors perspėtų“, – kritikos negailėjo Arūnas. „Ką galima padaryti per 15 min.? Juokas ima. Reikės greitai išsiųsti registruotą laišką, galėsim į Šilutę važiuoti, nes laiškininko nesulauksim“, – mano Daiva. „Aišku palikti. Ką – pastatas liks vaiduoklis?“, – klausė Bronė. „Visur tik naikinti, viską… Likęs vienas veikiantis paštas Šilutėje nepaveš. Jau dabar reikia laukti valandą, nes darbuotojos dvi nespėja“, – dalijosi patirtimi Rolanda. „Ne visi turi galimybę nuvažiuoti į tą Šilutę, prisimąsto nesąmonių, viską tik griauti, bet ne kad žmonėms būtų geriau“, – antrino Kristina.

Seniūnas už naujoves

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis primena, kad Švėkšnos paštas uždaromas paskutinis mūsų rajone, kitose seniūnijose paštų neliko jau prieš kelis metus. Net ir Klaipėdos rajone paštų beveik nebeliko. Pasak seniūno, miestelio paštas ir iki šiol dirbo tik pusę dienos. Be to, Švėkšnoje jau yra 2 paštomatai, tad daug kas jais naudojasi, o rugpjūtį čia planuojama pastatyti ir bankomatą.
„Šie įrenginiai perima ir daug pašto paslaugų. Aš manau, kad jei paslauga prieinama žmonėms ir teikiama tvarkingai, tai visai nesvarbu kokiu būdu ji teikiama. O gyvenimas kasdien eina į priekį, visos sritys kasdien modernėja ir su tuo turime taikytis. Svarbu, kad žmonėms problemų nekiltų“, – sakė A. Šeputis.

Visgi gyventojų kreipimasis ir surinkti parašai jau pateikti vietos valdininkams, politikams, Seimo nariams ir Susiekimo ministerijai. Švėkšniškiai tikisi, jog bent kažkas atkreips dėmesį į situaciją ir užmegs dialogą su vietos bendruomene.

Rekomenduojami video