Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Svarbu: poilsiautojams brangsta kėlimasis į Kuršių neriją

AB „Smiltynės perkėla“ sezoną pradeda su atnaujintu keltų judėjimo grafiku bei infrastruktūra, tačiau pranešama ir apie brangstančius keltų bilietus. Paaiškėjo, kiek plačiau reikės praverti pinigines keliautojams.

Nuo birželio 21 d. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdyje buvo nustatytas didžiausias perkėlimo per Kuršių marias paslaugų tarifas. Nuo birželio 21 d. keleivio bilietas (keliaujant su dviračiu, bagažu ar vėžimėliu) už perkėlimą į abi puses kainuos 1,70 Eur.

Persikėlimas lengvuoju automobiliu kainuos 23,20 Eur, mopedu, motociklu – 7,70 Eur, autobusu iki 5 tonų – 46,40 Eur, daugiau nei 5 tonų – 74,30 Eur, krovininiu automobiliu nuo 3,5 iki 12 tonų – 53,30 Eur, daugiau nei 12 tonų – 74,30 Eur. Lyginant su ankstesnėmis kainomis, persikelti lengvuoju automobiliu atsieis 2,70 Eur brangiau, pėstiesiems kaina didės 20 ct.

Atnaujinta bilietų pirkimo sistema. Pažymima, kad nuo šiol „Smiltynės perkėla“ siūlo ir daugkartines praėjimo korteles, kurias klientai galės patys pasipildyti savitarnos kasose arba internetu.

Kortelę galima įsigyti automatinėse kasose ar fizinėse kasose. Jos kaina – 1 Eur. Turint elektroninį bilietą bus išvengiama laukimo eilėse perkant bilietą, taip pat bus galima tiesiai keliauti pro vartelius link kelto.

Nuo birželio 1 d. tiek Senojoje, tiek Naujojoje perkėlose pasikeitė ir keltų judėjimo grafikas. Atsirado daugiau reisų ir ilgesnis jų darbo laikas. Senojoje perkėloje keltai visomis savaitės dienomis dirba kas pusvalandį, nuo 07.00 iki 09.00 val. ir nuo 10.00 iki 20.00 val. Vėliau kas valandą iki 22.00 val. Grafiko išimtis – penktadieniais ir šeštadieniais keltai kelia iki 23.00 val.

Naujojoje perkėloje keltai dirba nuo 05.00 iki 02.00 val. Dienos metu kelia kas 20 min., nuo 22.00 val. – kas valandą iki 02.00 val. Sezoną „Smiltynės perkėla“ pasitinka ir su atnaujinta keltų pakrovimo infrastruktūra, rekonstruotos krantinės tiek Klaipėdos, tiek Smiltynės pusėse.

Čia įrengti švartavimo stulpeliai, kelio užtvarai, o senosios rampos pakeistos naujomis hidraulinėmis rampomis. Jau dabar vairuotojams, ypač atvykusiems su autobusais, kur kas lengviau patekti į keltus. Taip pat įrengta apšvietimo infrastruktūra.

Srautai išaugo jau pavasario pabaigoje. „Smiltynės perkėlos“ vadovo Mindaugo Čiako teigimu, keliaujančių srautai pradėjo augti sulig pirmomis šiltomis dienomis dar pavasarį, tad įmonė jau dirba visu pajėgumu ir yra pasirengusi visam sezonui.

„Džiaugiamės galėdami klientams suteikti kur kas efektyvesnį perkėlimą rekonstravus tiltelius ir atnaujinus bilietų pirkimo sistemas. Taip pat nuolatos stebime srautus ir pagal tai organizuojame keltų darbą. Piko metu, vasarą, perkėloje dirbs keturi keltai, suformuotos papildomos įgulos su naujais darbuotojais – taip tikimės gerokai sumažinti laukiančiųjų eiles Naujojoje perkėloje“, – sakė įmonės vadovas.

Rekomenduojami video