Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sužalotos 16-metės advokatas apie kalėjimo išvengusį jurbarkiškį: tai – klaida

Tauragės apylinkės teismas paskelbė, kad per moksleivių vakarėlį sodyboje žiauriai paauglę sužalojęs dabar jau 18-metis jurbarkiškis yra kaltas. Tiesa, jam paskirta su realiu laisvės atėmimu nesusijusi bausmė.

Teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė, kad jaunuolis pripažįstamas kaltu dėl įvykdytų nusikaltimų ir jam paskiriama 5 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri, dėl pagreitinto proceso tvarkos, iškart sutrumpinama trečdaliu. Galutinė subendrinta bausmė – 3 metai ir 4 mėnesiai, o jos vykdymas atidedamas 3 metams.

Tai reiškia, kad jei per šį laikotarpį nuteistasis mokysis, įsidarbins, nekeis gyvenamosios vietos, taip pat metus nevartos alkoholinių gėrimų bei atlygins likusią dalį priteistos neturtinės žalos, tai jis išvengs įkalinimo.

Tokį žiauriam užpuolikui palankų nuosprendį paskelbusi teisėja pabrėžė, kad nuteistasis atsiprašė nukentėjusiosios ir jos artimųjų, gailėjosi dėl savo poelgio, yra charakterizuojamas teigiamai. Pabrėžta, kad nukentėjusiai jau buvo atlyginta 5 tūkst. eurų žala. Teismas įpareigojo merginai sumokėti dar 5 tūkst. eurų, o jos tėvui – 2 tūkst. eurų.

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas tv3.lt teigė, kad toks nuosprendis – nei pagrįstas, nei teisingas: „Paskirta bausmė yra akivaizdžiai per švelni. Maža to, ir civilinis ieškinys yra visiškai nepatenkintas. Manau, kad toks teismo sprendimas netenkins nei nukentėjusiosios, nei jos artimųjų. Nežinau, kas turėtų atsitikti, kad toks nuosprendis būtų neskundžiamas. Būtinai patarsiu tą padaryti. Tam turime 20 dienų laikotarpį, o kol nuosprendis neįsiteisėjo, tol nuteistajam galioja anksčiau paskirtos kardomosios priemonės.“

M. Vasiliauskas taip pat suabejojo ir nuteistojo nuoširdumu: „Kai asmuo prisipažįsta padaręs nusikaltimą verčiamas įrodymų, tai nereikėtų to vertinti kaip gailėjimosi dėl savo veiksmų...“

Anot jo, visas kortas sumaišė prokurorės prašymas šią bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka: „Viskas atsiremia į sutrumpintą įrodymų tyrimą, kuris atvėrė galimybę teismui taikyti lygtinę bausmę. Šioje istorijoje Tauragės teismas ne kartą klydo ir apeliacinės instancijos teismas taisė tas klaidas. Tikiu, kad ir šiuo atveju apeliacinės instancijos teismas ištaisys šią klaidą.“

Liejo ašaras

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad į teismą sausio 23-ąją kaltinamasis atvyko su tėvais. Matėsi, kaip jam timpčioja lūpa bei rieda ašaros. Jaunuolio tėvai pasistengė savo kūnais uždengti kaltininko veidą nuo žurnalistų kamerų.

Kaltinimus palaikanti Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė prieš posėdį paprašė nagrinėti šią bylą pagreitinto proceso tvarka. Juolab, kad teisiamasis savo kaltės neneigia. Pagreitinta tvarka reiškia, kad kaltinamajam automatiškai bausmė bus sutrumpinta trečdaliu.

 Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas teigė, kad jį nustebino prokurorės prašymas daryti posėdį pagreitinta tvarka: „Jis (kaltinamasis – aut. past.) atsiprašė nukentėjusiosios, bet, mano nuomone, tokiu veiksmu siekta palengvinti savo padėtį. Kaltinamasis viską pripažįsta. Tiesa, atsakinėja į klausimus tik „taip“ arba „ne“, apie detales nekalba. Mergaitė neseniai išėjo iš gydymo įstaigos. Dar matomi fiziniai ir psichologiniai sužalojimai. Bus reikalaujama moralinės kompensacijos, bet nukentėjusiosios artimųjų prašymu suma yra neviešinama.“

Po pirmojo ir vienintelio teismo posėdžio trumpą komentarą pateikusi prokurorė E. Mikalainienė patvirtino, kad kaltinamajam pasiūlė skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trys kaltinimai

Naujienų portalas tv3.lt praėjusių metų lapkritį rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone aplinkybės, bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

  Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo. Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta. Šiuo metu kaltinamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

Rekomenduojami video