Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sunkus darbas svečioje šalyje nuėjo perniek: namai sudegė, prašo paramos

„Rinkos aikštė“ jau rašė apie praėjusį šeštadienį Daumantų kaime kilusį gaisrą, kurio metu visiškai sudegė sodo namas. Į Kėdainius iš Vokietijos sugrįžusi sodo šeimininkė negali tvardyti ašarų, mat iš sunkaus jos darbo uždirbtų pinigų pastatytas namas virto degėsių krūva. Ji liko visiškai be nieko, ją priglaudė kaimynė. Šiuo metu moteriai gali padėti tik geradariai.

Svajonių namai

63-ejų Virginija Bičkaitė jau kurį laiką sunkiai dirbo Vokietijoje, o už gaunamą atlyginimą susikūrė sau namus, kuriuose tikėjosi praleisti visą likusį gyvenimą.

Bet likimas moteriai nepašykštėjo išbandymų – moters namas sudegė, o jos širdies draugą iš degančio pastato išgelbėjo kaimynai. Dėl ko kilo gaisras, kol kas dar nėra žinoma.

Kaimynų kaimynai

Daumantų kaimo Skruzdėlių gatvėje gyvena tikri kaimynų kaimynai. Vienas kaimynas, kaip ir minėta, išgelbėjo Virginijos gyvenimo draugą, kuris, kai kilo gaisras, buvo namuose. Kiti kaimynai ėmėsi padėti Virginijai – renka aukas. Dar viena kaimynė laikinai iš Vokietijos į Daumantus dėl gaisro sugrįžusią Virginiją priglaudė pas save.

Beje, į žiniasklaidą nukentėjusioji taip pat pati nesikreipė, jai sugalvojo padėti ir vėl tie patys kaimynų kaimynai. Tik buvo gautas sutikimas viešinti asmeninę moters banko sąskaitą.

Galite padėti

Kaip ir minėta, sunkiai dirbusi moteris liko visiškai be nieko, tad padėti jai galite kiekvienas iš jūsų, kiekvienas geros valios žmogus. Paaukotas euras ar dešimt eurų, gali padėti žmogui atsitiesti po didelės nelaimės.

„Ji sunkiai dirbo, kad apsikaltų ir apsišildytų vagonėlį. Ji čia norėjo praleisti visą likusį savo gyvenimą. Dabar ji nieko nebeturi. Tai mes, Skruzdėlių gatvės kaimynai, surinkome kažkiek pinigėlių. Gal atsirastų ir daugiau norinčių padėti, jai iš tiesų sunku. Gaila žmogaus“, – dėstė viena iš kaimynių.

Jei norite paaukoti nuo gaisro nukentėjusiai Virginijai Bičkaitei, tai galite padaryti pervesdami lėšas į jos asmeninę banko sąskaitą LT 637044060008213894. Mokėjimo paskirtyje reikėtų nurodyti „Parama po gaisro“.

Pragariška naktis

Priminsime skaitytojams, kad pranešimas apie gaisrą Daumantų kaimo Skruzdėlių gatvėje specialiąsias tarnybas pasiekė praėjusio šeštadienio vakarą, 22 val. 42 min. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę kaimynai pranešė, kad atvira ugnimi dega medinis sodo namas, viduje gali būti žmogus. 

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Pramonės ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Puolė gelbėti

Išgirdę šiferio pokšėjimą ir pamatę liepsnas, kaimynai puolė į pagalbą dar iki ugniagesių atvykimo.

Kol vieni skambino telefonu 112, kiti puolė gelbėti namelyje gyvenančio vyresnio amžiaus vyro. Pasirodo, jis sėdėjo degančio namo terasoje. Jį iš atvira ugnimi degančio pastato išvedė kaimynas.

Namo gyventojas nurodė, kad viduje dar yra moteris. Kaimynai bandė eiti vidun, tačiau liepsnos buvo labai stipriai išplitusios.

Ėmė malšinti

Netrukus į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai. Jie nedelsiant ėmė malšinti ugnį. Vanduo gaisrui gesinti buvo imamas iš šalia esančio tvenkinio.

Ugnis medinį pastatą rijo labai greitai. Ugniagesiai ne tik gesino liepsnas, tačiau ir ėjo į pastato vidų ieškoti žmonių. Viduje daugiau žmonių nerasta.

Per valandą ugnis buvo visiškai numalšinta, tačiau iš pastato (8×11 metrų dydžio) liko tik degėsių krūva. Sodo namelis buvo visiškai įrengtas, vagonėlis buvo apšildytas, pritaikytas gyventi žiemą.

Rekomenduojami video