Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sunkioji technika užteršė kelią – iki nelaimės vos vienas žingsnis

Kėdainių rajono gyventojai piktinasi, kad ūkininkai teršia kelius – išvažiuoja iš laukų žemėtais ratais, palieka ant važiuojamosios kelio dalies žemių grumstus, keliančius pavojų kitiems eismo dalyviams.

Policijos pareigūnai savo ruožtu primena, kad kelio teršimas – rimtas pažeidimas, galintis kainuoti ne vieną šimtą eurų.

Pavojinga situacija

„Rinkos aikštės“ redakciją jau keletą kartų pasiekė informacija apie užterštus rajono kelius.

Vienas iš rimtesnių incidentų įvyko rajoninio kelio Nr. 3501 Betygala–Ilgižiai–Krakės–Bokštai atkarpoje tarp Krakių ir Plinkaigalio.

„Atsargiai! Kelyje Plinkaigalis–Krakės ponas traktoristas nesiteikė išsivalyti savo ratų gėrio. Toks kelias tikrai yra nesaugus. Tikiuosi, kad greitai sutvarkys, nes nejuokinga buvo ir labai nesaugu“, – tądien plinkaigaliečius informavo bendruomenės pirmininkė Inga Dovydienė, kuri mobiliuoju telefonu užfiksavo išties gluminančius vaizdus – ant kelio gulėjo daugybė purvo, kuris kėlė realų pavojų eismo dalyviams.

Susitvarkė po pusvalandžio

Tiesa, kiek vėliau „Rinkos aikštę“ pasiekė informacija, kad po pusvalandžio kelias buvo nuvalytas, tačiau, pasak I. Dovydienės, užtenka ir tiek laiko, kad įvyktų didelė ir skaudi nelaimė. Plinkaigaliečiai piktinosi ir galvojo, kas būtų, jei keliu tuo metu būtų važiavęs motociklas – vairuotojui tarp purvynų išlaviruoti būtų buvę labai sunku.

Keliu važiavę žmonės tikino, kad toje vietoje automobiliai stipriai mažino greitį, stengdamiesi apvažiuoti kliūtis.

Privalu sutvarkyti

Nors šiais metais Kėdainių rajono policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje pažeidimų, susijusių su traktorių teršiamu keliu oficialiai nenustatyta, Kauno apskrities policijos pareigūnai primena, jog pagal Lietuvos įstatymus, jei vairuotojui nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta, vairuotojas privalo pasirūpinti, kad kliūtys nuo kelio būtų nukastos ar nušluotos.

Gresia piniginė bauda

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 459 str. 9 d. dėl eismo saugumo reikalavimų automobilių keliuose pažeidimo numatoma bauda nuo 300 iki 500 eurų.

Kauno apskrities policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir ragina visuomet apie pastebėtus bet kokius galimai daromus teisės pažeidimus nedelsiant informuoti policijos pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video